Zaginiony milioner kryptowalutowy odnaleziony w walizce po rozczłonkowaniu

Fernando Pérez Algaba, rzekomo prowadził biznes kryptowalutowy w Argentynie i podejrzewany jest o morderstwo dokonane przez zawodowców.

Zaginiony milioner kryptowalutowy i influencer Instagramowy z Argentyny został odnaleziony martwy, a policja podejrzewa, że padł ofiarą morderstwa po tym, jak został rozczłonkowany i umieszczony w walizce.

Według kilku lokalnych raportów medialnych, krypto trader i influencer Fernando Pérez Algaba został zgłoszony jako zaginiony 18 lipca, kiedy nie zwrócił kluczy do wynajmowanego mieszkania i nie odbierał telefonów.

Jego zwłoki odnaleziono mniej niż tydzień później, 23 lipca, przez grupę dzieci w miejscowości Ingeniero Budge, w prowincji stolicy Argentyny.

W walizce znajdowały się odcięte nogi i przedramiona, władze odkryły tułów 24 lipca po osuszeniu strumienia, w którym znaleziono walizkę. Głowę znaleziono w plecaku dzień później, 25 lipca.

Analiza odcisków palców i tatuaży potwierdziła tożsamość ciała jako zaginionego milionera, a sekcja zwłok wskazała, że został zastrzelony trzy razy, zanim został rozczłonkowany. Śledczy podobno sugerują, że może to być dzieło zawodowej ekipy i podejrzewają, że motywem morderstwa Algaby było prawdopodobnie związane z długiem. Jeden z podejrzanych został już aresztowany w związku z tą sprawą. Algaba rzekomo był krypto traderem w Buenos Aires, gdzie prowadził biuro, w którym pracowało 25 innych traderów.

Zaginiony milioner znany i zadłużony

Algaba zdobył znaczną liczbę obserwujących na Instagramie, gdzie obserwowało go ponad 917 000 osób. Większość zawartości dotyczy luksusowych samochodów i jego ukochanego psa.

Przeczytaj również: Jak kupić kryptowaluty?

Podano, że Algaba miał długi w wysokości 900 000 peso argentyńskich (3 300 dolarów) z tytułu nieuregulowanych czeków, 1,2 miliona peso argentyńskich (4 400 dolarów) zaległości wobec banków oraz dług w wysokości 70 000 dolarów, także związany z nieuregulowanym czekiem.

To nie pierwszy przypadek

W końcu 2022 roku seria tajemniczych i nagłych zgonów krypto miliarderów wywołała dzikie teorie w społeczności.

Między październikiem a grudniem 2022 roku zmarli pozornie niespodziewanie współzałożyciel MakerDAO Nikolai Mushegian, broker kryptowalutowy Javier Biosca, współzałożyciel Amber Group Tiantian Kullander, rosyjski miliarder krypto Vyacheslav Taran i główny akcjonariusz Bithumb Park Mo.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także