Wzrost Bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia

Pomimo niedźwiedziej akcji cenowej w ciągu ostatnich 48 godzin, zarówno Bitcoin, jak i Ethereum odnotowały solidne wzrosty w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Wydaje się, że rynek kryptograficzny zlekceważył tygodnie słabej wydajności, ponieważ cena Bitcoina (BTC) wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o 14,5% do obecnej wartości nieco ponad 43 000 USD.

Bitcoin spadł o prawie 3% w ciągu dnia po osiągnięciu szczytu powyżej 45 500 USD w czwartek, ale teraz jest znacznie powyżej tegorocznego dna 33 500 USD odnotowanego 24 stycznia.

Dla niektórych inwestorów może to jednak nie wystarczyć, ponieważ niedawna analiza przeprowadzona przez menedżera aktywów Blockforce Capital wskazuje, że średnia cena, jaką inwestorzy kupili Bitcoin w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, wynosi 47 000 USD.

Według Bretta Munstera z Blockforce Capital oznacza to, że „średnio każdy, kto kupił w tym okresie, prawdopodobnie stracił pieniądze i może nie być skłonny do kupowania więcej, dopóki nie osiągnie progu rentowności”.

Blockforce postrzega 47 000 USD jako „kluczowy próg” dla ceny bitcoina, która przypadkowo jest również 200-dniową średnią kroczącą dla wzorcowej kryptowaluty – „powszechnie uznawanym wskaźnikiem określającym kierunek trendów na rynkach zarówno w kryptowalutach, jak i tradycyjnych rynków.”

„Ten próg może stanowić opór, ponieważ niedawni nabywcy mogą chcieć odzyskać swoją inwestycję i sprzedać” – napisał Munster. „Jednak gdybyśmy się przebili i utrzymali powyżej tego progu 47 000 USD, mogłoby to zapewnić tym niedawnym inwestorom pewność ponownego wejścia na rynek i ponownego rozpoczęcia zakupów”.

Obecnie Bitcoin spadł o 37% w porównaniu z rekordowym poziomem w listopadzie 2021 r., powyżej 69 000 USD, i chociaż Blockforce uważa, że ​​„jest jeszcze za wcześnie, aby z całą pewnością stwierdzić, że 33 tys. „obecnie jest znacznie więcej asymetrii w górę niż w dół”.

„To nie znaczy, że bitcoin nie mógł ponownie spaść, ale dane wydają się sugerować, że potencjał wzrostowy przeważa teraz nad spadkami” – dodał Munster.

Ethereum

Tymczasem Ethereum (ETH), druga co do wielkości kryptowaluta po Bitcoinie pod względem kapitalizacji rynkowej, spadła o prawie 5% w ciągu dnia, obecnie handlując kwotami na poziomie prawie 3100 USD.

Mimo tego, moneta zyskała ponad 9% wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Ethereum staje w obliczu rosnącej konkurencji ze strony rosnących zbiorów blockchainów typu proof-of-stake, w tym Cardano (ADA), Polkadot (DOT) i Avalanche (AVAX); jednak niektóre dane branżowe są dość optymistyczne, jeśli chodzi o długoterminową przyszłość monety.

Jednym z nich jest prezes kanadyjskiej giełdy aktywów cyfrowych NDAX Bilal Hammoud, który przewiduje, że cena ETH osiągnie 10 000 USD do końca 2022 r., ponieważ wartość monety wzrośnie z powodu jej niedoboru i nieuchronnego przejścia na dowód stawki (PoS). .

„Najnowsza aktualizacja Ethereum zamieniła się w aktywa deflacyjne. Dowód stawki jeszcze bardziej zablokuje ETH dla nagród z obstawiania, co teoretycznie powinno wpłynąć na wzrost ceny wraz ze spadkiem podaży i wzrostem popytu” – powiedział Hammoud podczas niedawnego panelu przeprowadzonego przez wyszukiwarkę internetową Finder