SBI Holdings, oraz Saudi Aramco łączą siły

sbi-holding-wiadomosci-bitcoin

SBI Holdings, główny partner Ripple i kluczowa firma finansowa z Japonii, ogłosiła ścisłe partnerstwo z Saudi Aramco, znanym potentatem naftowym w Arabii Saudyjskiej. Ten strategiczny sojusz, skupiać ma się na wsparciu inwestycji w aktywa cyfrowe oraz produkcji półprzewodników, wyznaczając sobie za cel zadanie promowanie rozwoju kryptowalut i powiązanych start-upów w Arabii Saudyjskiej.

Wspólny cel

7 grudnia SBI Holdings i Saudi Aramco podpisały porozumienie w sprawie uruchomienia nowego projektu, mającego na celu stymulowanie wzrostu sektora kryptowalut i start-upów z nimi związanych w Arabii Saudyjskiej, inicjując protokół ustaleń (MoU). Protokół ten uwzględnia przede wszystkim rozległe plany SBI Holdings dotyczące włączenia walut cyfrowych do tradycyjnych finansów i wyznacza Riyad jako bazę dla działań SBI na Bliskim Wschodzie zapewniając zaplecze do realizacji przedsięwzięć.

bitcoin kantor Binance

Przedsięwzięcie SBI i Saudi Aramco ma na celu wspieranie rozwoju rynków kryptowalut w
Arabii Saudyjskiej a w dalszej perspektywie otworzyć bramę na cały Bliski Wschód.
Partnerzy zobowiązali się do wspierania japońskich firm zajmujących się aktywami cyfrowymi, które chcą rozszerzyć swoją działalność na tym obszarze. Możliwe jest również rozszerzenie zakresu tego porozumienia po uzgodnieniu szczegółów między SBI a Aramco, jak wskazano w protokole ustaleń.

SBI w czołówce

Współpraca zakłada również dywersyfikację portfela SBI Holdings, obejmującego branżę
półprzewodników. To krok w kierunku umocnienia pozycji SBI w czołówce innowacji technologicznych i realizacja ustalonej strategii globalnej. To ważne partnerstwo ma na celu wsparcie procesu tworzenia fabryk półprzewodników w Japonii i Arabii Saudyjskiej.

sbi-holdings

Dążąc do wzmocnienia obecności na Bliskim Wschodzie, SBI Holdings niedawno podpisało partnerstwo z SC Ventures, działem inwestycyjnym brytyjskiego banku Standard Chartered. Ich wspólny cel to badanie możliwości ekosystemu aktywów cyfrowych na całym świecie, co zaowocowało uruchomieniem firmy inwestycyjnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przeczytaj również: Stablecoin w wydaniu francuskiego banku

SBI Holdings kontynuuje ekspansję, a ich współpraca z emitentem USDC Circle to kolejny krok w kierunku promowania USDC i rozwijania technologii Web3 w Japonii. Ich plany obejmują uruchomienie USDC na japońskim rynku kryptowalut, zgodnie z wszelkimi regulacjami tego kraju. Firma udowadnia więc, że w technologicznym wyścigu pragnie pozostać na czołówce, a zorientowanie się na aktywa cyfrowe daje jej obiecujące perspektywy.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także