Wielka Brytania rozważa ogólny zakaz telefonicznych ofert inwestycji w kryptowaluty

wielka-brytania-kryptwaluty-oszustwo

Brytyjskie Ministerstwo Skarbu opublikowało dokument konsultacyjny, mający na celu zrozumienie wpływu zakazu ogólnego telefonicznych ofert dotyczących usług i produktów finansowych na poziomie podstawowym.

Wielka Brytania podczas przygotowań

W miarę jak Wielka Brytania przygotowuje się do wprowadzenia zakazu telefonicznych ofert związanych z finansami, Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dokument konsultacyjny i wezwanie do przedstawienia dowodów, aby uzyskać pełen obraz wpływu na przedsiębiorstwa lub kosztów związanych z wprowadzeniem i wdrożeniem zakazu.

3 maja brytyjski rząd ogłosił ambitną strategię przeciwdziałania oszustwom, która zakładała utworzenie 400 nowych miejsc pracy w celu zaktualizowania podejścia do policyjnych działań opartych na informacjach wywiadowczych. Jak wcześniej informował portal Cointelegraph, Narodowa Agencja ds. Przestępczości szacuje, że oszustwa kosztują kraj rocznie około 8,7 miliarda dolarów (7 miliardów funtów szterlingów).

„Rząd nie będzie tolerować tego zachowania” – powiedział Andrew Griffith, Sekretarz ds. Gospodarki przy Ministrze Skarbu, krytykując rosnącą liczbę telefonicznych ofert usług finansowych i produktów, które często są skierowane do najbardziej podatnych członków społeczeństwa.

Przeczytaj również: Rodzice założyciela FTX okarżeni

HM Treasury (Skarb Państwa) zwróciło uwagę na liczne przypadki, w których telefoniczne oferty spowodowały straty inwestorów, z których jeden dotyczył kryptowalut, jak pokazano powyżej. Podczas gdy rząd Wielkiej Brytanii wcześniej wprowadzał różne zakazy i ograniczenia dotyczące telefonicznych ofert, oszuści często znajdują luki w systemie, aby omijać prawo.

wielka-brytnia-kryptowaluty-oszustwo

Skarb Państwa zamierza wprowadzić ogólny zakaz telefonicznych ofert finansowych.

Z zamiarem wprowadzenia ogólnego zakazu telefonicznych ofert finansowych, Ministerstwo Skarbu wystosowało 19 pytań do interesariuszy – jako środek mający na celu zapewnienie maksymalnego wpływu na oszustów i minimalnego wpływu na przedsiębiorstwa, które często polegają na telefonicznych ofertach dla potencjalnych klientów. Konsultacja zamyka się 27 września 2023 roku.

Brytyjski rząd niedawno odrzucił apel o rozważenie regulacji kryptowalut jako formy hazardu.

„Skarb Państwa i FCA [Financial Conduct Authority – Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego] będą współpracować z branżą, aby upewnić się, że firmy kryptograficzne będą w pełni świadome standardów wymaganych do zatwierdzenia na bramce FSMA. Wkrótce zostaną dostarczone dalsze informacje, aby zapewnić, że standardy zatwierdzenia będą jasno dostępne dla firm kryptograficznych działających w Wielkiej Brytanii.”

Odpowiedź rządu zaznaczyła, że takie podejście ma potencjał całkowicie przeciwdziałać globalnie uzgodnionym zaleceniom organizacji międzynarodowych i organów ustanawiających standardy.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także