Uwaga! Kryptowalutowe oszustwo „Bitcoin Profit!”

oszustwo0-kryptowaluty-bitcoin-profit

Bitcoin Profit to kolejne kryptowalutowe oszustwo mające za zadanie okraść osoby nieświadome, pragące szybkich i łatwych pieniędzy. Reklamy zachęcające do skorzystania z platformy kierują nas na strony podszywające się pod znane nam portale z wiadomościami. Niestety, jedyne artykuły działające to te, które zapewniają o skuteczności Bitcoin Profit.

Uwaga na Bitcoin Profit

Oszustwo kryptowalutowe jakim jest Bitcoin Profit to kolejnego tego typu zagranie ze strony grup zajmujących się wyłudzeniami. Złodzieje bazują na ludzkiej chciwości, która skłania ofiary do inwestowania na fałszywej platformie odpowiednio przygotowanej przez oszustów. Zaślepieni wizją szybkich pieniędzy nie ofiary nie zdają sobie sprawy z tego, że jedynymi nowymi milionerami będą oszuści po drugiej stronie monitora.

Bitcoin Profit nie jest prawdziwą platformą inwestycyjną, jak mylnie wskazują na to reklamy. Strona jest fałszywą nakładką prowadzącą do fałszywego panelu aplikacji inwestycyjnej. Pieniądze zdeponowane u brokera, widoczne w aplikacji, tak naprawdę przepadły zasilając konto spółki specjalizującej się w wyłudzeniach.

Zarabiaj z celebrytami

Osoby znane nam z telewizji budzą w nas odruchowo niewyjaśnione poczucie zaufania wobec nich. Grupy zajmujące się wyłudzeniami doskonale wiedzą jak to wykorzystać! Dzięki sprawnej obróbce graficznej oraz wykorzystaniu AI (sztucznej inteligencji), złodzieje wykorzystują bezbronne w sieci osoby starsze oraz innych mniej świadomych użytkowników.

oszustwo-bitcoin-profit

Grupy takie jak ta, stojąca za Bitcoin Profit, często wykorzystują wizerunek osób medialnych do szerzenia fałszywych poleceń. Polecenia te często przekierowują nas do fałszywych stron, a docelowo do platform czyszczących nasze portfele.

Klikając w reklamę od pierwszego miliona dzieli nas jeden krok – krótka ankieta. Ankieta wymaga od nas podania jedynie prostych danych jak imię, mail oraz numer telefonu. Zawodowym wyłudzaczom pieniędzy nie potrzeba nic więcej. Parę minut po uzupełnieniu ankiety zadzwoni do nas ekspert finansowy, który zamiast do miliona, doprowadzi nas na skraj bankructwa.

Bitcoin Profit Opinie

Opinie rozpowszechniane przez takie portfale jak topbrokeri.com lub kryptoportal.pl są kolejną częścią oszustwa. Podobnie sytuacja ma się w przypadku rekomendacji na różnych platformach społecznościowych takich jak Instagram, X (dawniej Twitter), a nawet sam Facebook. Grupy specjalizujące się w wyłudzeniach, kreują swój PR przy pomocy pracowników oraz sztucznej inteligencji. Pomaga to umocnić w ofiarach przekrętu myślenie, że dokonują właściwego wyboru, gdy tylko zaczynają „szperać” w internecie.

Do szerzenia fałszywych opinii często wykorzystywani są spreparowane wideo z osobami o dużym zaufaniu publicznym, ale również fałszywe zrzuty z ekranu, na których rzekomo mamy do czynienia z zadowolonymi klientami. Nie rzadko możemy również spotkać ludzi chwalących się majątkiem na swoich „prywatnych” social mediach. To zwykli naganiacze kreowani przez grupy przestępcze, których praca polega na gloryfikacji platormy takiej jak Bitcoin Profit i przekonywaniu o płynącej z niej fortunie. Nic bardziej mylnego, są to specyficzni przedstawiciele handlowi, których dochód, o wiele niższy niż ten na social mediach, płynie jedynie z opróżnienia Twojego portfela.

Nie daj się oszukać Bitcoin Profit

W sieci nieustannie pojawiają się „nowe algorytmy do handlu automatycznego”. Każdego dnia pojawiają nowe projekty zastępując te stare, mające, np. tydzień. Czy są lepsze? Oczywiście, że tak! Wyczyszczą Twoją kieszeń jeszcze lepiej niż poprzednie. Grupy zajmujące się oszustwami na kryptowalutach takie jak Bitcoin Era, spotkasz wszędzieReklamy na Google, Facebook’ u oraz innych platformach oferują zarabianie pokaźnych kwot, w często bezobsługowy sposób. Bardziej zaawansowane platformy jak Bitcoin Profit korzystają z fałszywych opinii oraz artykułów pisanych na zamówienie. Mają one na celu budowanie rzetelności platformy.

Przeczytaj również:Poznaj metody oszustów

Wybierając platformę do inwestowania powinieneś kierować się przede wszystkim opiniami, których autentyczność jesteś w stanie potwierdzić, np. weryfikując profil osoby wystawiającej opinie.Warto też wyczulić zarówno siebie jak i mniej obeznanych z bezpieczeństwem w sieci, członków rodziny, aby nie wierzyli we wszystko co reklamuje Andrzej Duda, Robert Lewandowski i inni, szczególnie kiedy mówimy o branży takiej jak kryptowaluty.

Platformy typu Bitcoin Profit bazują przede wszystkim na chciwości i lenistwie odbiorców. Obiecują maksimum zysku przy minimum pracy. Tego typu ogłoszenia automatycznie powinny zapalić nam w głowie „czerwoną lampkę”.

Pamiętaj, że jedyną droga do zyskownego inwestowania jest nieustanna edukacja w tym zakresie oraz aktywna obserwacja rynku – nie ma drogi na skróty!

FAQ

Jak przebiega oszustwo związane Bitcoin Profit?

Schemat oszustwa polega na przyciągnięciu inwestora fałszywą reklamą i nawiązaniu z nim kontaktu poprzez formularz. Następnie po pobraniu depozytu przedstawiane są fałszywe wyniki, gdy realnie ofiara została z niczym.

Jak rozpoznać oszustwo?

Niektóre z sygnałów związanych z Bitcoin Era to:

  • Brak przejrzystości i wiarygodnych informacji o właścicielach platformy
  • Zbyt dobre, aby być prawdziwe obietnice zysków
  • Fałszywe świadectwa i recenzje
  • Agresywna i nachalna kampania marketingowa
  • Brak regulacji i licencji na prowadzenie działalności finansowej
Dałem się oszukać. Co dalej?

Jeśli padłeś ofiarą wyłudzenia, zgłoś sprawę niezwłocznie na policję oraz do KNF. Spróbuj również skontaktować się z bankiem celem podjęcia próby wycofania przelewu.

Jakie są sprawdzone platformy inwestycyjne?

Pomimo rosnącej ilości fałszywych platform, na rynku pozostaje wciąż wiele tych, które charakteryzują się świetną reputacją i rzetelnością. To takich giełd należą m.in : Binance, KuCoin, ByBit lub Kraken.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także