Twitter ogranicza kryptowaluty

Twitter kryptowaluty

Kryptowalutowa społeczność negatywnie zareagowała na decyzje Elona Muska z dnia 1 Lipca. Decyzja ta stanowczo uderzyła w branże kryptowalut, której społeczność w sporej mierze bazowała dla platformie Twitter. 

Platforma Muska służyła spłecznosci kryptowalut to publikacji Newsów oraz dyskusji branżowych. Jakie będą efekty tych działań?

kantor-btc

Kryptowaluty z uciętymi zasięgami

Właściciel Twittera twierdzi, że jego działania są słuszne, albowiem Twitter wykorzystywany był do szkolenia sztucznej inteligencji. Na efekty działań Muska nie trzeba było długo czekać, świetnie obrazują do raporty SEO z ostatnich dni.

Wg raportów przygotowanych przez specjalistów z branży SEO (pozycjonowania stron w internecie), branża kryptowalut straciła na swoich zasięgach do 60%, a liczba indeksowanych w Google linków dot. kryptowalut na Twitterze zmalała o około 50%. Wartości przedstawione procentowo jeszcze lepiej obrazują zrzucony na braże kryptowalut Twitterowy kataklizm. W przeciągu pierwszych trzech dni od wprowadzenia zmian, ilość adresów z wpisami dot. kryptowalut spadła o ok. 281 milionów. 

Kryptowaluty i Google

O zaistniałej sytuacji wypowiedział się rzecznik prasowy Google. Zdaniem przedstawiciela korporacji, zdają sobie oni sprawę z tego, że indeksowanie wpisów dot. kryptowalut na Twitterze są mocno ograniczone. Potwierdza, że skutkiem tego jest zmniejszenie wyświetlanych w wyszukiwarce Google tweetów dot. kryptowalut.

twitter

Zuckerberg korzysta z szansy

Firma Meta z Zuckerbergiem na czele stanęli przed otwartymi drzwiami- obecna sytuacja to okazja idealna. Zaledwie 5 dni po nałożeniu obostrzeń na rynek kryptowalut na Twitterze, wystartował projekt spod skrzydeł Mety- Threads. Choć to na razie wersja beta testów, wiemy już, że konto na Instagramie będzie zintegrowane z nowym serwisem.

Przeczytaj również: Jak kopać kryptowaluty?

Nasuwa się zatem pytanie, czy Threads zastąpi społecznosci kryptowalut Twittera? Nowa aplikacja nie jest dostępna jeszcze w Europie, przez co wielu użytkowników rozpocznie migrację na inne platformy. Może to skutkować mniej chętnym przyłączeniem się później to plarformy Meta. Sytuacja ta może pozytywnie wpłynąć na liczbę użytkowników serwisów takich jak Signal, Telegram, czy równie znany Discord.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także