Tokeny Metaverse trzymają się mocno pomimo słabej sytuacji giełdowej samego Meta

Meta przeżywa zły tydzień, głównie z powodu nieudolnych inicjatyw Web3.

W ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił spadek globalnej kapitalizacji rynkowej kryptowalut o 3,7%, co oznacza, że ​​krachy cenowe skasowały wiele zysków osiągniętych w tym tygodniu. Jedna grupa tokenów nie straciła: tokeny Metaverse.

Wydaje się, że większość topowych tokenów Metaverse ma liczbę dwucyfrową. Token użytkowy Decentraland MANA uległ awarii w ciągu nocy o 2,5%, ale nadal jest o 18,7% wyższy niż w ostatni czwartek. W chwili pisania tego artykułu sprzedaje się za 2,64 USD.

SAND, token użytkowy dla projektu blockchain Animoca The Sandbox stracił nieco ponad 8,5% swojej wartości rynkowej z dnia na dzień, ale jest o 17,4% wyższy niż w zeszłym tygodniu i obecnie kosztuje 3,64 USD.

Podobnie Flow, bazowy blockchain dla serii kart NFT NBA Top Shots wzrósł o 20% w ciągu ostatnich siedmiu dni pomimo spadku cen o 9,1%. FLOW w chwili pisania tego tekstu kosztuje 5,89 USD.

Wreszcie, token zasilający nowicjusz na rynku NFT LooksRare, LOOKS wzrósł o 25,1% w ciągu ostatnich siedmiu dni, pomimo 9,1% spadku wartości w ciągu nocy.

LooksRare to jedna z dotychczasowych historii sukcesu w 2022 roku. Rynek zarobił 110 milionów dolarów w transakcjach w dniu premiery, ale nadal istnieją obawy związane z faktem, że wiele transakcji pochodzi od wash traderów, którzy manipulują modelem nagród platformy.

Metaverse w górę, Meta w dół

Akcje Meta, dawniej Facebook, spadły dziś o 21% w obrotach przedrynkowych po tym, jak firma ostrzegła inwestorów, że jej zyski za pierwszy kwartał prawdopodobnie nie spełnią prognoz z powodu „rosnącej konkurencji”.

Mark Zuckerberg obwinia Tik Toka, ale duża część spadku może być również spowodowana faktem, że Meta wydała 10 miliardów dolarów na rozwój swojego ostatniego obrotu Web3 Metaverse, pozostawiając jej mniej niż zwykle marżę zysku.

Sytuacji nie pomogły zarzuty o molestowanie werbalne i seksualne, które miały miejsce podczas demonstracji technologicznej wirtualnego świata mediów społecznościowych Meta.

W grę wchodzi również fakt, że proponowana przez Meta „globalna waluta bez granic” Diem nie ma szans na powodzenia; firma ogłosiła, że ​​sprzedaje wszystkie aktywa projektu i własność intelektualną kalifornijskiemu bankowi Silvergate, przyjaznemu dla kryptowalut.