Stablecoin w wydaniu francuskiego banku

euro-kryptowaluta-news

Według doniesień, Societe Generale – jeden z największych banków we Francji staje się pierwszą tradycyjną instytucją finansową (TradFi), która wyemituje własnego stablecoina.

Cyfrowe EURO

Według nowego raportu The Financial Times francuski bank Societe Generale (SocGen) uruchomił własny, powiązany z Europą zasób cyfrowy – nazwany EUR ConVertible – na znajdującej się w Luksemburgu platformie wymiany kryptowalut Bitstamp. Jak stwierdził Jean-Marc Stenger, dyrektor naczelny SocGen Forge, jednostki banku zajmującej się aktywami cyfrowymi, dla „Financial Times”:

„Ekosystem kryptowalut jest silnie skoncentrowany na kilku istniejących monetach typu stablecoin, w 90% denominowanych w dolarach amerykańskich… Zdecydowanie uważamy, że w tej dziedzinie jest miejsce dla banku i jest miejsce dla monety typu stablecoin denominowanej w euro.”

kantor-btc

W zgodzie z przepisami

Według Stengera bank ma nadzieję, że EUR ConVertible będzie wykorzystywane do rozliczania transakcji obejmujących cyfrowe obligacje i aktywa. Stenger zauważa również, że stablecoin będzie zgodny z unijnymi przepisami MiCA (rozporządzenie dotyczące rynków kryptowalut), które mają wejść w życie w przyszłym roku.

Ponadto Stenger dodaje, że EUR ConVertible zaprojektowano tak, aby był kompatybilny z różnymi platformami i instytucjami finansowymi, dodając, że jego posiadacze nie będą narażeni na ryzyko kontaktu z samym bankiem. Niedawno Societe Generale wyemitowało również pierwszą w historii cyfrową zieloną obligację na blockchainie Ethereum ( ETH ) w celu zwiększenia zwiększenia przejrzystości i identyfikowalności danych ESG (środowisko, społeczeństwo i zarządzanie).

Przeczytaj również: Podatki opłacisz w krypto!

Jest to kolejna informacja potwierdzająca że nadchodzi czas wielkich zmian w świecie finansów. Nie tak dawno paypal wprowadził własny stablecoin, dziś dowiadujemy się o podobnym ruchu ze strony banku. Nie jest wykluczone, że wkrótce również inne podmioty staną do wyścigu wdrażania technologii blockchain do swojej strategii, czekamy z niecierpliwością na kolejne „jaskółki” adopcji.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także