Stablecoin oparty na Dirhamie

stablecoin-btc-wiadomosci

Distributed Technologies Research uruchomiło DRAM, stabilną kryptowalutę opartą na dirhamie, która ma na celu wykorzystanie wartości krajowej waluty Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

kryptowaluty-wiadomosci-stablecoin

Stablecoin w Dirhamie

Akshay Naheta, założyciel i dyrektor generalny Distributed Technologies Research (DTR), po ogłoszeniu kryptowaluty DRAM, która została dodana do protokołów finansów zdecentralizowanych Uniswap i PancakeSwap 3 października.

Firma z siedzibą w Abu Zabi pracowała nad technologią stabilnej kryptowaluty opartej na dirhamie od października 2022 roku. Naheta zrestartował DTR w tej jurysdykcji, którą pomógł założyć w Szwajcarii w 2019 roku.

DRAM to token Ethereum ERC-20, który jest emitowany przez DRAM Trust. Organizacja ta jest powierniczym trustem regulowanym prawem Hongkongu, natomiast niezależny powiernik odpowiedzialny za zatwierdzanie tworzenia i likwidacji tokenów jest podobno licencjonowany i regulowany przez Hong Kong Monetary Authority.

Obecnie DTR nie może oferować DRAM w Hongkongu ani w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale Naheta wskazuje, że trwają rozmowy w celu zapewnienia płynności tokenów do notowania na giełdach centralizowanych poza tymi dwiema jurysdykcjami.

Zgodnie z parametrami regulacyjnymi, rezerwy fiat w dirhamie muszą zostać zdeponowane, zanim zostaną wybite jakiekolwiek tokeny DRAM, a rezerwy są podobno przechowywane przez regulowane instytucje finansowe.

Strona Stablecoina DRAM

Strona internetowa DRAM zawiera również linki do adresów kontraktów inteligentnych dla Ethereum, BNB i Arbitrum. Kontrakt na ETH odzwierciedla maksymalne całkowite dostawy 2 milionów DRAM w chwili publikacji, podczas gdy kontrakt ARB odzwierciedla 499 999 DRAM, a kontrakt BNB przechowuje 2,5 miliona DRAM.

Przeszukiwanie tła ujawniło wcześniejsze uruchomienie Distributed Technologies Research w Szwajcarii cztery lata temu.

stablecoin-dham-news

Fundacja przeszła do opracowania zdecentralizowanego systemu płatności o nazwie Unit-e, który został zaprojektowany i zbudowany przez grono akademików i programistów poprzez partnerstwa i dotacje z renomowanych instytucji akademickich, takich jak Stanford, MIT i University of Illinois.

Przeczytaj również: Friend.tech odnotowuje pokaźny przychód

Naheta był zaangażowany w założenie DTR podczas swojej pracy w SoftBank. Projekt Unit-e DTR był skalowalną zdecentralizowaną siecią płatności zbudowaną przez zespół deweloperów z Berlina.

„Oryginalna ambicja z 2019 roku była również taka, aby zakłócić płatności i stworzyć protokół o bardzo wysokiej przepustowości przy znacznych oszczędnościach kosztów”.

kantor-btc

Stablecoin DRAM wynikiem silnej gospodarki ZEA

Naheta podzielił się szczegółami wysiłków firmy w „poprzedniej inkarnacji” w kompletnym podsumowaniu protokołu Unit-e przeanalizowanym przez badaczy z University of Illinois. Zespół, który teraz buduje stabilną kryptowalutę DRAM, składa się z około 30 stałych pracowników i kontraktorów.

Naheta powiedział, że chociaż DTR nie będzie w stanie reklamować DRAM w ZEA, firma oczekuje popytu ze strony firm w regionie, które borykają się z wysoką inflacją i problemami walutowymi:

„Związek z AED (dirhamem) wynikał z silnej wydajności i atrakcyjności gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz z pragnienia stabilnych, cyfrowych opcji inwestycyjnych w tym regionie.”

Zjednoczone Emiraty Arabskie stają się centrum dla kryptowalut i szerszej przestrzeni Web3 dzięki korzystnym ramom regulacyjnym, które mają na celu wspieranie innowacji finansowej i przyjęcia aktywów cyfrowych.

Firmy takie jak Coinbase i inne główne giełdy otwarcie rozmawiały o przyszłych operacjach w tej jurysdykcji, podczas gdy potentat branżowy Binance już działa w Dubaju.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także