Solana po 200 dolarów? Poznaj 3 powody!

bitcoin-ethereum-newsy

Solana jest o krok od byczego wybicia w obliczu rosnących oczekiwań rynku na spotowy fundusz ETF i perspektyw obniżek stóp procentowych. Na podstawie kombinacji wskaźników technicznych i fundamentalnych wygląda na to, że do Marca kurs Solany będzie gotowy na ogromny ruch w górę.

Możliwe wybicie ceny Solany

Od 18 stycznia cena SOL testowała górną linię trendu przypominającą wzór flagi byka. Flagi byka to zwyżkowe wzorce, charakteryzujące się tym, że cena porusza się w kanale spadkowym (flaga) po silnym ruchu w górę (maszt flagowy). Zwykle ustępują po przebiciu się ceny powyżej górnej linii trendu kanału i wzroście o wysokość masztu flagi.

xena-solana-bitcoin-ethereum-newsy

W związku z tym Solana może wybić się powyżej górnej linii trendu swojej flagi w kierunku 194 dolarów – czyli około 80% więcej w porównaniu z obecnymi poziomami cen – do marca. I odwrotnie, wycofanie się z górnej linii trendu może spowodować, że cena SOL spadnie w kierunku dolnej linii trendu w pobliżu 80 dolarów.

Niemniej jednak kryptowaluta może być świadkiem pewnej akumulacji i bocznej akcji cenowej przy swojej 50-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (50-dniowa EMA; czerwona fala) w pobliżu 87 dolarów, która służyła jako długoterminowa strefa wsparcia. Pozostając w zasięgu flagi, szansa na ucieczkę pozostanie nienaruszona.

Szum dotyczący ETF-ów Solana

Zatwierdzenie spotowych ETF-ów Bitcoin 11 stycznia wzbudziło nadzieje branży, że inne kryptowaluty, w tym Solana, również mogą w przyszłości otrzymać spotowe ETF-y. Franklin Templeton, firma zarządzająca aktywami o wartości bilionów dolarów, jeszcze bardziej podsyciła zamieszanie wokół funduszu Solana ETF po tym, jak pochwaliła blockchain za postępy w zdecentralizowanych finansach, infrastrukturze, innowacjach w zakresie niezamienialnych tokenów i memecoinach.

bitcoin-ethereum-newsy-kryptowaluty

Firma oferuje już pod symbolem giełdowym produkt Bitcoin ETF o tej samej nazwie (EZBC). Oczekiwanie na spotowy fundusz ETF Solana może katalizować wzrost ceny SOL, podobny do rajdu, jakiego doświadczał Bitcoin przed zatwierdzeniem ETF. Oczekiwania na obniżkę stóp procentowych przez FED oraz oczekiwania na Rezerwę Federalną mogą w nadchodzących miesiącach jeszcze bardziej podnieść ceny Solany. Projekcje stóp procentowych funduszy terminowych Fed sporządzone przez CME przewidują 59,5% prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych o 25 punktów bazowych do marca 2024 r.

Niższe stopy procentowe mogą prowadzić do osłabienia dolara amerykańskiego w miarę spadku rentowności aktywów denominowanych w dolarach. Kryptowaluty takie jak Solana, które często są wyceniane w stosunku do dolara, mogą wzrosnąć w miarę osłabienia dolara.

Przeczytaj również: Rzeczy, które warto wiedzieć o ETF

Konfiguracja techniczna indeksu dolara amerykańskiego (DXY) wskazuje na okres wyprzedaży w nadchodzących dniach. Warto zauważyć, że od grudnia 2023 r. tworzy formację klina wzrostowego, z docelowym spadkiem pomiędzy 101,50 a 102,25, w zależności od punktu załamania, jak pokazano poniżej.

Utrzymująca się odwrotna korelacja Solany z dolarem amerykańskim powinna również zwiększyć prawdopodobieństwo, że SOL odnotuje poważny wzrost do marca.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także