SEC vs. Ripple – spór trwa

WIADOMOSCI-KRYPTO

Krypto prawnik Jeremy Hogan opisał niedawną decyzję jako „katastrofę” dla SEC, ale inni komentatorzy prawni nawołują społeczność do zachowania spokoju.

Krypto prawnicy w boju

Apelacja międzyinstancyjna to po prostu apelacja skierowana w trakcie procesu sądowego, który w tym przypadku toczy się między SEC a Ripple, jego dyrektorem generalnym Bradem Garlinghouse’em oraz przewodniczącym wykonawczym Christianem Larsenem.

Bill Hughes, prawnik w firmie blockchain ConsenSys powiedział, że odrzucenie apelacji SEC było czymś, czego się spodziewał, tłumacząc, że w tym etapie procesu sądowego taka apelacja rzadko kiedy przechodzi.

sec-ripple-xrp

Z drugiej strony prawnik krypto Jeremey Hogan był pewniejszy, że decyzja była „katastrofą” dla SEC. Hughes jednak się nie zgodził.

„Sąd mówi, że [orzeczenie Torres] dotyczy tylko tego konkretnego przypadku. Szczerze mówiąc, dla SEC to w porządku, jeśli nie mają nic przeciwko temu, że jeden przypadek nie powie zbyt wiele o następnym” – wyjaśnił Hughes.

Podobnie Gabriel Shapiro, główny prawnik w Delphi Labs, ostrzegł zwolenników kryptowalut, aby stonowali swoje entuzjazmy co do tej decyzji, tłumacząc, że decyzja nie była całkowitą porażką dla SEC.

SEC vs. Ripple na X

W poście na X (dawniej Twitter) z 3 października Shapiro powiedział, że chociaż wniosek SEC o apelację został odrzucony w tym przypadku, SEC może nadal wnieść apelację w późniejszym terminie.

„To nie oznacza, że ​​SEC 'przegrała apelację’… to oznacza, że jeśli SEC chce złożyć apelację, musi złożyć ją jednocześnie po zakończeniu procesu” – powiedział.

Jednak, jak wyjaśnił Scott Chamberlain, przedsiębiorczy fellow w ANU College of Law, decyzja może okazać się bardziej istotna dla Ripple, niż inni chcą jej przypisać.

„Tak, SEC może wnieść apelację później, ale utknęła na [kijowym] kiepskim zapisie faktów, co sprawia, że ​​udana apelacja jest znacznie trudniejsza” – napisał Chamberlain.

kantor-btc


Chamberlain dodał, że ewentualna przyszła apelacja Komisji prawdopodobnie zostanie rozpatrzona przez Sąd Najwyższy, ponieważ nie pozostały już żadne istotne pytania prawne do rozstrzygnięcia. Wszystko, co pozostało, to „trudne, ale ostatecznie przyziemne zadanie zastosowania znanego prawa do skomplikowanej matrycy faktów, która nie popiera roszczenia SEC”.

„Prawo się nie zmieniło. SEC nie udało się udowodnić swojej sprawy. Teraz musi przepychać gówno pod górę ostrych patyków, jeśli chce wygrać.”

Przeczytaj również: Elon Musk zintegruje krypto na X

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, również dodał swoje zdanie do dyskusji, wyrażając swoje zadowolenie.

Zgodnie z najnowszym postanowieniem sądu, proces w tej sprawie jest obecnie zaplanowany na 23 kwietnia 2024 roku. Jeśli SEC chce złożyć apelację, musi to zrobić po zakończeniu procesu.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także