Portfel kryptowalut- kryptowaluty dla początkujących

Portfel kryptowalut – czym są i jaki wybrać?

Portfele kryptowalutowe, czym są i jakie wybrać? Portfele znane również jako cyfrowy portfel lub e-portfel, to narzędzie, które umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych, niezbędnych do zarządzania i kontrolowania dostępu do posiadanych kryptowalut. Klucz prywatny jest jak hasło, które daje ci możliwość wysyłania i odbierania kryptowalut. Bez właściwego zarządzania kluczami prywatnymi, nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do swoich środków. Jest to opcja bezpieczniejsza od trzymania swoich kryptowalut na giełdzie, tak więc jeśli jeszcze nie wiesz czym jest i jak działa portfel – przeczytaj ten artykuł.

Jak działa portfel kryptowalut

Portfele kryptowalutowe przechowują klucze prywatne, które są niezbędne do dostępu i zarządzania kryptowalutami. Po utworzeniu portfela otrzymasz adres publiczny, który możesz udostępnić innym osobom, aby mogły przesyłać Ci kryptowaluty. Podczas przesyłania kryptowalut z Twojego portfela musisz podać adres docelowy i podpisać tę transakcję swoim kluczem prywatnym. Transakcje są następnie zapisywane w blockchain – rejestrze publicznym transakcji kryptowalutowych.

Rodzaje portfeli kryptowalut

Rodzaje portfeli kryptowalutowych

Portfel online

Portfele internetowe są najczęściej spotykanym rodzajem portfeli kryptowalutowych. Są one dostępne poprzez przeglądarkę internetową i umożliwiają zarządzanie kryptowalutami z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Wiele giełd kryptowalutowych oferuje również portfele internetowe jako domyślne rozwiązanie. Przykłady popularnych portfeli internetowych to Coinbase, Blockchain.info i MyEtherWallet.

Portfele komputerowe

Portfele na komputerze są oprogramowaniem instalowanym bezpośrednio na lokalnym komputerze lub laptopie. Działają one offline, co oznacza, że ​​nie są narażone na ryzyko hakowania przez internet. Jednak konieczność przechowywania kluczy prywatnych na lokalnym urządzeniu oznacza, że istnieje ryzyko utraty środków w przypadku awarii sprzętu lub usunięcia oprogramowania portfela. Przykłady portfeli na komputerze to Electrum (dla Bitcoin) i Exodus (obsługujący różne kryptowaluty).

Portfele mobilne

Portfele na urządzenia przenośne są aplikacjami zainstalowanymi na smartfonach lub tabletach. Są one wygodne, ponieważ umożliwiają dostęp do kryptowalut w dowolnym miejscu i czasie. Jednak tak jak w przypadku portfeli na komputerze, istnieje ryzyko utraty danych, jeśli urządzenie zostanie utracone lub skradzione. Przykłady portfeli na urządzenia przenośne to Trust Wallet, Mycelium i Coinomi.

Portfele papierowe

Portfele papierowe to forma przechowywania kluczy prywatnych w postaci fizycznej. Klucze prywatne są generowane offline, a następnie zapisywane na papierze lub innym nośniku, takim jak metalowa tabliczka. Portfele papierowe są wysoce bezpieczne, ponieważ nie są podłączone do internetu, co sprawia, że ​​są odporne na ataki hakerskie. Przykłady narzędzi

portfel-kryptowalut-tothemoon


Bezpieczeństwo depozytu

Pamiętaj, że niezależnie od wybranego rodzaju portfela kryptowalut, zawsze powinieneś skupić się na bezpieczeństwie. Nie podawaj swoich kluczy prywatnych lub innych danych osobom niepożądanym, unikaj podejrzanych witryn internetowych czy aplikacji. Warto także wykonywać regularne kopie kluczy prywatnych.
Chcąc dokonać prostego i bezpiecznego zakupu kryptowalut na swój e- portfel warto skorzystać z kantoru kryptowalut takiego jak To The Moon. Podczas transakcji możesz liczyć na zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa, a przede wszystkim wsparcie techniczne. Jest najlepsza z możliwych opcji pozyskania kryptowalut.

Teraz już wiesz czym są portfele kryptowalutowe i jak z nich korzystać. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy w jego założeniu lub chcesz kupić swoje pierwsze kryptowalutyskontaktuj się z nami!

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także

Wybory w USA a cena Bitcoina

Powtarzający się Cykl Spadków i Wzrostów na Rynku Kryptowalut W okresie poprzedzającym ostatnie trzy wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych można zaobserwować interesujący trend na rynku

Czytaj więcej »