Oszustwa na bitcoin

oszustwa-na-bitcoin

Fałszywe ICO (Initial Coin Offering):

Oszuści często tworzą nowe projekty kryptowalutowe, obiecując rewolucyjne technologie i ogromne zyski. W rzeczywistości są to fałszywe ICO. Te oszustwa mają na celu jedynie wyłudzenie środków od naiwnych inwestorów. Aby uniknąć tego oszustwa, zawsze dokładnie badaj projekt, zespół, historię i opinie innych użytkowników przed zainwestowaniem swoich pieniędzy.

Oszustwa bitcoin schematem piramidowym

W świecie kryptowalut, takie schematy są stosunkowo powszechne. Oszuści obiecują duże zwroty z inwestycji, zachęcając do zapraszania innych osób do programu, zyskując prowizję z każdego nowego uczestnika. W rzeczywistości pieniądze są wypłacane z wpłat nowych uczestników, co czyni schemat niezrównoważonym. Pamiętaj, że obiecujące nierealne zyski to zwykle czerwona flaga oszustwa.

oszustwa-bitcoin-tothemoon

Fałszywe portfele i giełdy

Podczas gdy kryptowaluty wymagają korzystania z portfeli i giełd, oszuści często zakładają fałszywe witryny, które wyglądają jak prawdziwe. Wprowadzają tam inwestorów w błąd, wykradając ich poufne dane, a nawet kradnąc kryptowaluty z ich portfeli. Upewnij się, że korzystasz z renomowanych i bezpiecznych platform, zawsze sprawdzając autentyczność adresów stron internetowych.

Oszustwa na fikcyjne tokeny i altcoiny:

Kolejnym przykładem na oszustwo bitcoinowe jest wprowadzenie na rynek nowej kryptowaluty, które nie mają żadnej wartości i są tworzone jedynie w celu wzbogacenia ich twórców. Zanim zainwestujesz w nową kryptowalutę, zbadaj ją pod kątem celu istnienia, technologii, zastosowań i informacji o zespole. Unikaj naciągaczy, którzy obiecują szybki sukces bez rzetelnych informacji.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także
bitcoin-trader

Bitcoin Trader – opinie

W dobie rosnącego zainteresowania kryptowalutami, na usta internautów pcha się nieustannie to samo wyrażenie- trading. Trading lub lub inaczej inwestowanie w aktywa kojarzone jest z

Czytaj więcej »