Kurs walut – euro powyżej 5 zł, poważny błąd!

bitcoin-ethereum-kryptowaluty-newsy

Ministerstwo Finansów zwróciło się do Google Polska z prośbą o sprostowanie fałszywego kursu PLN. O swoim kontakcie z Google MF informowało na swoim X.

Kurs euro

Akcja udostępnienia fałszywych informacji, miała miejsce wieczorem oraz w nocy z 1 na 2 stycznia. Noworoczny wieczór, kiedy rynki finansowe znajdują się jeszcze w uśpieniu, nie powinien wzbudzać sensacji wśród obserwatorów tematyki rynków i gospodarki. Tym razem okazało się być inaczej. Niespodziewanie na rynku forex doszło do anomalii cenowych złotego, podawanych przez Google.

5,26 zł za dolara oraz 5,81 zł za euro – takie kursy rynkowe można było znaleźć na stronach Google Chwilę przed wejściem w nowy rok kursy dolara i euro w stosunku do złotego zaczęły szaleć, obniżając wartość naszej waluty o około 30 procent. To zaczęło wzbudzać zainteresowanie internautów sprawdzających kursy walut. Finansowa część sieci, z naciskiem na X, zawrzała od ilości wymienianych informacji związanych z tą sytuacją.

bitcoin-ethereum-kryptowaluty-newsy

Google zawiodło – ile kosztuje euro

Internetowy gigant poniekąd jest przygotowany na tego typu sytuacje, albowiem podobnie jak inne portale podające dane wymagające stałej aktualizacji, nie tylko w branży finansowej, podaje:

„Google, dostawcy danych i treści, giełdy finansowe oraz każdy z ich podmiotów stowarzyszonych i partnerów biznesowych (a) wyraźnie wyłączają swoją odpowiedzialność za dokładność, adekwatność i kompletność jakichkolwiek danych oraz (b) nie ponoszą odpowiedzialności za błędy, pominięcia lub inne wady tych danych, opóźnienia lub przerwy w ich dostawie ani za jakiekolwiek działania podjęte w związku z tymi danymi. Ani Google, ani żaden dostawca danych nie ponoszą odpowiedzialności za żadne szkody powstałe w związku z używaniem dostarczonych danych. Użyty tu termin „partnerzy biznesowi” nie odnosi się do stosunku przedstawicielstwa, spółki osobowej ani spółki joint venture pomiędzy Google a którąkolwiek ze stron.”

Podany przez największą na świecie wyszukiwarkę kurs złotego był nieprawdziwy, potwierdza fakt, że inne portale prezentujące aktualne kursy walut, nie odnotowały takiej anomalii.

Cena dolara na giełdzie rośnie

Google się pomyliło, ale to nie jedyna niestandardowa sytuacja, która miała miejsce na rynku w ostatnim czasie. Kurs złotego doznał rzadkiego wahania również na giełdzie kryptowalut ByBit. Z nieznanych na ten moment przyczyn giełda wyceniła chwilowo dolara na 4.89 zł, co zawyża cenę o blisko 1 zł względem ostatnich notowań.

Przeczytaj również: Metaversce w GTA VI i Fortnite

Niewątpliwie zadowoleni użytkownicy popularnej giełdy kryptowalut zaczęli przesyłać na nią swoje stablecoiny. Stablecoin taki jak USDT to nic innego jak kryptowaluta odpowiadająca 1:1 tradycyjnemu dolarowi. Gracze, którzy trzymali swoje depozyty oraz zarobki giełdowe, natychmiastowo zaczęli realizować zyski sprzedając USDT za PLN, ponieważ w krótką chwilę ich portfolio wzrosło aż o 20%. Po krótkim czasie opcję tę zablokowano.

kryptowaluty-bitcoin-ethereum-newsy
Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także