Nastroje na rynku kryptowalut szaleją

kryptowaluty-wiadomosci-rynek

Nastroje na rynku kryptowalut osiągnęły najwyższy poziom od czasu osiągnięcia przez Bitcoina cenowego szczytu na poziomie 69 000 USD w połowie listopada 2021 roku, według wskaźnika Crypto Fear & Greed.

Chciwość na rynku rośnie

Obecnie wskaźnik wynosi 72 na 100 możliwych punktów, co umieszcza go w kategorii „chciwości” – jest to wzrost o sześć punktów w porównaniu z 24 października i wzrost o 16 punktów w stosunku do poziomu „neutralności” wynoszącego 50 punktów z 18 października.

Wzrost nastrojów na rynku jest wynikiem euforii wywołanej możliwym zatwierdzeniem przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) giełdowego funduszu ETF na Bitcoina od BlackRock.

kantor-btc

24 października Bitcoin przeprowadził swoją największą jednodniową rajd w ciągu ponad roku, zyskując 14% w ciągu jednego dnia, a jego cena na chwilę przekroczyła poziom 35 000 USD.

Wskaźnik gromadzi i waży dane z sześciu kluczowych wskaźników wydajności rynkowej: zmienność (25%), momentum i wolumen rynku (25%), media społecznościowe (15%), ankiety (15%), dominacja Bitcoina (10%) i trendy (10%) – aby ocenić nastroje rynku każdego dnia.

Powtórka nastroju z poziomu ATH

14 listopada 2021 roku wskaźnik osiągnął poziom 72, zaledwie cztery dni po osiągnięciu przez Bitcoina historycznego maksimum na poziomie 69 044 USD w dniu 10 listopada 2021 roku, zgodnie z danymi CoinGecko.

Przeczytaj również: Lightning Network w ogniu krytyki

Najniższy wskaźnik wyniósł 7 i został odnotowany 16 czerwca 2022 roku, po upadku ekosystemu Terra Do Kwona.

Upadek Terra spowodował kaskadę efektów obniżających ceny, które później doprowadziły do upadku funduszu hedgingowego Three Arrows Capital i firmy kryptolendingowej Voyager Digital, wśród innych.

Po fali entuzjazmu dla giełdowych ETF, firma inwestycyjna w kryptowaluty Galaxy Digital przewiduje, że cena Bitcoina może wzrosnąć o ponad 74% w ciągu pierwszego roku po uzyskaniu zatwierdzenia.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także