Kryptowaluty w banku?

Kryptowaluty w banku

Popularność kryptowalut rośnie z dnia na dzień w zawrotnym tempie, a jak twierdzi wielu inwestorów, są one wręcz maszyną, której nie da się już zatrzymać. Świetnym potwierdzeniem tej tezy są ostatnie wydarzenia mające miejsce we Francuskich bankach, które zdecydowały się poszerzyć swój wachlarz usług otwierając się na rynek kryptowalut.

Kryptowaluty w banku – francuskie banki wchodzą w krypto

Jeśli przypadkiem masz swój bank we Francji i chcesz poszerzyć swoje usługi o aktywa cyfrowe, musisz uzyskać licencję DASP. Właśnie taki wniosek złożyła grupa CACEIS obsługująca aktywa banków Credit Agricole oraz Santander. Francuski regulator AMF przyznał licencję grupie CACEIS w Czerwcu tego roku. Przyznanie licencji jest jednoznaczne z faktem, że banki Credit Agricole oraz Santander mogą od teraz przechowywać nasze aktywa cyfrowe, w tym także kryptowaluty.

bitcoin kantor Binance

Firmy kryptowalutowe we Francji

Warto podkreślić, że wspomniane baki nie są pierwszymy firmami z uzyskaną licencją DASP. Najpopularniejszą z nich jest Binance.  Firma ta od długiego czasu jest wyraźnym faworytem wśród osób początkujących w branży kryptowalut i nie tylko wśród nich. 
Firma Binance we Francji przeżywała już gorsze czasy takie jak kontrole i oskarżenia dot. prania brudnych pieniędzy i innych nielegalnych aktywności związanych z aktywami cyfrowymi, niemniej jednak jak twierdzi Francuski rzecznik Binance – jest to normalne wśród organów regulacyjnych.

Przeczytaj również: Kryptowaluty dla początkujących

Patrząc na wydarzenia mające miejsce na zachodzie, nie można odmówić nieustannie rosnącego zainteresowania na świecie tematyką kryptowalut. Te zaś wydają się być z miesiąca na miesiąc coraz lepszą inwestycją i wyznacznikiem tego jakie trendy będą górować na rynku finansowym w niedalekiej przyszłości. 

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także