Kryptowaluty to hazard – sprawy zaszły za daleko!

kryptowaluty-hazard-ruletka-oszustwo

Portal bithub.pl informuje – „Sektor kryptowalut to nie tylko Bitcoin, Ethereum, altcoiny i przyszłość światowych finansów, to także jego „mroczne podbrzusze” w postaci mem-coinów, krypto hazardu, oszustw, rugpulli i wszelkich przejawów skrajnej chciwości i nieodpowiedzialności. Kilka dni temu dowiedziałem się o istnieniu kanału na Telegramie gdzie reguły gry hazardowej oparte były na słynnej „rosyjskiej ruletce”. Wpisowe wynosiło dziesięć tysięcy dolarów.

kryptowaluty-hazard

Kryptowaluty to hazard, czyli jak kwitnie patologia

Kilka dni temu na aplikacji Telegram, powstał kanał, którego założeniem było zorganizowanie pokoju do gry na zasadach rosyjskiej ruletki, tzw. Bullet Game. Gra w świecie rzeczywistym została wymyślona przez carskich oficerów, co tłumaczy nazwę gry. Gra polega na załadowaniu bębenka broni (standardowo 1/6 naboi), zakręceniu bębnem, a następnie przyłożeniu lufy rewolweru do skroni i pociągnięciu za spust.

Wersja kryptowalutowa była obarczona nieco mniejszym ryzykiem. Mistrzem gry był bot, który po wpisaniu odpowiedniej komendy rozpoczynał grę. Aby ją zacząć, gracz musiał wpłacić depozyt w wysokości 10 tysięcy dolarów. Każda runda rozpoczęła się od zakręcenia wirtualnym bębnem przez graczy. Pechowiec, który trafił na wirtualną „kulę w głowę” tracił cały wpłacony depozyt, który przekazywany był reszcie graczy. Czy był on przekazywany w całości? Oczywiście, że nie! 10% środków przepalane było na tokeny $BULLET – zgadnijcie kto był właścicielem tokenu.

Krypto hazard to świetna zabawa

Na Twitterze (X) nie brakowało wpisów mówiących, że gra to dobra zabawa, która dostarcza emocji i niesłychanej ekscytacji. Nic w tym dziwnego, albowiem zachowania skrajnie nieodpowiedzialne , podnoszące poziom adrenaliny u człowieka zawsze wywoływały początkowo skrajnie pozytywne emocje, zakładając, że zainteresowany nie przegrał w pierwszej rundzie.

Hazard ma krótkie nogi

kryptowaluty-to-hazard-oszustwo

Cały „projekt” pokoju do gry w Bullet Game na Telegramie, choć istniał krótko, bardzo szybko wyzwolił w graczach wszystkie możliwe znamiona hazardzistów. Na chacie nie brakowało błagania losu, wiary szczęśliwe liczby i proszenia o możliwość opuszczenia gry. Niestety dla wielu z nich było już za późno.

Pamiętajcie, że hazard to niezwykle uzależniające zjawisko, które jeszcze nikogo nie doprowadziło do stabilnej, dobrej sytuacji majątkowej. Osoby prezentujące niesłychane zyski i luksusowe życie dzięki ryzykownym rozgrywką w social mediach często są opłacane przez korporacje oferujące takie właśnie formy rozrwyki. Bądźcie czujni!

Kryptowalutowy hazard zakończony fatalnie dla wszystkich

kryptowaluty-hazard-oszustwo-scam

Wielki finał tej niebywale wciągającej rozgrywki okazał się jeszcze bardziej emocjonujący niż sama gra, niestety, nie było tam miejsca na pozytywne emocje. Zaskoczenie graczy musiało być ogromne kiedy okazało się, że autor gry zaplanował wielki finał, w którym jest nie jeden nabój dla wszystkich graczy, a po jednym dla każdego z nich.

Przeczytaj również: Gdzie kupić kryptowaluty?

Ogromnie rosnąca popularność gry i przepalanie depozytów zagwarantowało autorowi gry stabilny wzrost altcoina $BULLET. Kiedy ten osiągnął zadowalający poziom, deweloper projektu postanowił sprzedać posiadane tokeny jak w klasycznym rug pullu doprowadzając własny projekt do upadku, jednocześnie realizując ogromne zyski.

Sam deweloper wydawał się być w szampańskim nastroju kiedy podczas rozmów z (jak przypuszczamy) jednym z graczy twierdził, że to własnie krypto i użytkownicy powinni być gotowi na takie straty – to normalne.

To zakończenie okazało się być czarnym scenariuszem, czarnego scenariusza i z pewnością pozostanie lekcją pokory dla każdego z graczy krypto ruletki.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także