Kryptowaluty – nie popełnij tych błędów!

kryptowaluty-bledy

Wielkie wygrane, młodzi milionerzy i przepych w social mediach przyciąga grono osób zainteresowanych tematyką kryptowalut, którzy zaślepieni wspomnianym obrazem łatwego zarobku często popełniają szereg błędów, przez które tracą swoje pieniądze, a same kryptowaluty otrzymują równie nierzadko łatkę oszustwa i upodobniane są do hazardu.

Poniżej przedstawiamy 5 błędów na rynku kryptowalut, których powinieneś się wystrzegać:

1. Trzymanie swoich środków na giełdzie

Podstawowa zasada mówi jasno: pieniądze na giełdzie, są giełdy. Jeśli zdecydowałeś się na HODL i nie masz zamiaru prędko realizować swojego zysku, skorzystaj z portfela kryptowalut. Pozwoli Ci on w pełni bezpiecznie magazynować wybrany przez Ciebie token bez ryzyka zniknięcia giełdy wraz z Twoimi środkami.

2. Duże, jednorazowe inwestycje

Wielu początkujących na rynku kryptowalut decyduje się na zakup wybranego tokenu w dużej ilości po pierwszej lepszej cenie jaką widzą -„przecież i tak urośnie”. Takie działanie blokuje możliwości dokupienia cyfrowego aktywa gdy jego cena spada. Rynek jest niesłychanie dynamiczny, a początkujący inwestor często nie nadąża za zmieniającymi się trendami. Właśnie dlatego warto trzymać w swoich portfelu trochę stable coinów i na bieżąco starać się analizować i reagować na nadchodzące zmiany.

3. Nadmierna ufność

Problem ten dotyczy głównie młodych osób chcących szybko, a przede wszystkim łatwo zbudować swój majątek. W internecie nie brakuje ludzi kreujących się na milionerów i oferujących swoją pomoc za opłatą. Mają oni wysyłać do młodych osób informacje o tym w co warto danego dnia zainwestować aby zarobić „szybki hajs”. Oczywiście nie każdy analityk oferujące swoje usługi jest oszustem, niemniej jednak powinniśmy zachować tutaj zasadę ograniczonego zaufania. To samo tyczy się polecanych często przez influencerów tokenów, w które „sami zainwestowali”, a teraz odnotowują wzrosty nawet 20% dziennie- bzdura. Najczęściej takie okazje okazują się być rug pullami, czyli jedną z metod oszustwa kryptowalutowego.

Błędy kryptowaluty

4. Stawianie wszystkiego na jedną kartę

Kupowanie tylko jednego tokenu za całą kwotę przeznaczoną na inwestycje jest nieodpowiedzialne. Podstawą inwestycji zawsze jest dywersyfikacja. Warto postawić na zakup kilku aktywów w odpowiedniej proporcji. Jeśli chcesz zrobić to poprawnie, najlepiej będzie kiedy dokonasz własnej analizy i zapoznasz się z historycznymi cenami, założeniami i innymi aspektami wybranego tokenu. W te najbardziej stabilne monety o bogatej przeszłości powinieneś ulokować większość część swojego kapitału, a dopiero później rozejrzeć się za potencjalni szybszym, aczkolwiek bardziej ryzykownym zyskiem.

5. Brak strategii wyjścia

Każdy z nas dobrze zna i kieruje się zasadą inwestycyjna, pt. kup tanio, sprzedaj drogo. Założenie proste i niesłychanie podstępne we własnej istocie. Dlaczego? Początkujący inwestorzy wiedzą, że sprzedadzą aktywo gdy tylko będzie dostatecznie drogie, zapominając ustalić co konkretnie znaczy pojęcie „dostatecznie drogie” . Nie posiadając odgórnie ustalonego celu cenowego, inwestor działa coraz zachłanniej, często przesypiając swoją okazję na odpowiednie wyjście.

Co możesz zrobić:

  • Zawsze miej strategię wyjścia. Określ, kiedy chcesz sprzedać swoją inwestycję.
  • Zawsze ustalaj cenę docelową zarówno dla zysku, jak i straty. Po osiągnięciu docelowego zysku lub straty w portfelu sprzedaj swoje udziały.
  • Wychodź z inwestycji wtedy kiedy robisz zrzut ekranu 😉
Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także