Pionier w kopaniu Bitcoinów, ogłosił otwarcie trzech nowych centrów

Kopanie bitcoin

Genesis Digital Assets, wiodąca firma w dziedzinie kopania Bitcoinów, ogłosiła otwarcie trzech nowych centrów danych w Karolinie Południowej, USA, gdzie dostępne są „obfite i czyste źródła energii”.

Obiekty znajdują się na terenie zachodniej części tego stanu na południowym wschodzie kraju – podało w komunikacie prasowym.

Wszystkie trzy lokalizacje rozpoczęły działalność w tym roku i mają łączną zdolność 33 megawatów (MW).

Pierwsze centrum danych, zlokalizowane niedaleko miasta Anderson, działa od lutego i ma całkowitą zdolność 18 MW.

Kolejne dwa obiekty działają od marca i znajdują się między miastami Union i Lockhart, łączna zdolność to 15 MW.

Dodatkowo, w październiku zeszłego roku Genesis Digital Assets ogłosiło rozpoczęcie budowy nowego centrum danych o mocy 40 MW w Teksasie.

Według firmy, najnowsza informacja o ekspansji następuje podczas „okresu rozwoju” centrów danych w USA, które obecnie generują ponad 2% łącznej mocy obliczeniowej sieci Bitcoin.

Firma uzasadnia wybór tego stanu dla ekspansji, twierdząc, że „fakt, że Karolina Południowa dysponuje obfitymi i czystymi źródłami energii, również wpłynął na decyzję o otwarciu nowych centrów danych w tej części kraju”.

Centrum danych w Anderson wykorzystuje przyjazne dla środowiska suche transformatory dystrybucji, co, jak twierdzi GDA, będzie „krytycznym zasobem” wzmocnienia lokalnej sieci energetycznej, dzięki zwrotnemu oddawaniu nadmiaru energii, gdy będzie to potrzebne.

Przeczytaj również: Kryptowaluty, jak zacząć?

Kolejne centrum danych znajduje się niedaleko dwóch elektrowni wodnych zasilanych przez Lockhart Power, opisanych jako „jeden z największych dostawców odnawialnych i czystych źródeł energii w regionie”.

Andrey Kim, dyrektor generalny GDA, powiedział, że nowe otwarcia „idealnie wpisują się w nasze zobowiązanie do rozbudowy floty z wykorzystaniem czystych źródeł energii” i mają na celu „pokazanie światu, że kopanie Bitcoinów może być przyjazne dla środowiska”.

Kopanie bitcoinów - koparki

Integracja z lokalnymi społecznościami

Ankit Joshi, szef działu Ameryka Północna, powiedział, że lokalne społeczności ciepło przyjęły firmę „jako szansę dla swojej gospodarki”.

W związku z tym GDA argumentuje, że jej celem jest pełna integracja operacji w lokalnych społecznościach poprzez współpracę z lokalnymi dostawcami i wykonawcami.

W przypadku obiektu w Anderson, jak podaje firma, zespół używał sprzętu infrastrukturalnego zbudowanego w Ameryce Północnej i wykorzystał opuszczone magazyny tekstylne.

Ponadto 83% pracowników dla pozostałych dwóch centrów zostało zatrudnionych na miejscu.

„Dzięki uruchomieniu tych centrów danych w Karolinie Południowej, powstało prawie 150 miejsc pracy, z czego 125 to lokalni wykonawcy, którzy pomogli w uruchomieniu obiektów” – podaje GDA.

Od 2013 roku GDA zbudowała ponad 20 farm górniczych na skalę przemysłową w Ameryce Północnej, Europie i Azji Środkowej, o łącznej zdolności energetycznej ponad 400 MW.

Firma przyniosła online ponad 300 000 koparek.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także