Jak zarabiać na kryptowalutach: day trading vs. inwestowanie.

jak-zarabiac-na-kryptowalutach

Miliony zdobyte w rok, skutery wodne i Lamborgini na podjeździe, to obrazy które od dłuższego czasu są topowym trendem na naszych tik tokach i innych social mediach. Materiały prezentujące wystawne życie, przemowy motywacyjne i inne mądrości łączy jedno- day trading. Kusząca szybkim zyskiem metoda oparta na analizie technicznej, której „każdy może się nauczyć”, bo przecież „wystarczy, że kupisz ten kurs”. Czy faktycznie modny ostatnimi czasy sposób jest tak skuteczny?

Jak zarabiać dzięki analizie technicznej

Analiza techniczna (AT) osiągnęła niemalże status bóstwa i dobra absolutnego budując przekonanie przewagi w tradingu. Idealny środek na odwagę dla osób początkujących. Należy pamiętać, że AT to jedynie wskazówki, a na ceny aktywów wpływają również czynniki zewnętrzne, a co za tym idzie, poprawna analiza to co najwyżej 50% suckesu.

Na Instagramie użytkownika about.krypto, możemy przeczytać bardzo interesujące stwierdzenie: „[..] gdyby AT faktycznie miało działać, to po nauczeniu się jej i osiągnieciu skuteczności nawet 51%, każdy zostawałby milionerem w parę lat.”

jak-zarabiać-na-kryptowalutach

Warren Buffet był day traderem?

Zastanawiając się, która droga jest najlepsza i obierając sobie wzór do naśladowania, zastanówmy się czyje dokonania są pewne, spektakularne i powtarzalne. Należy zastanowić się, czy motywator z social media, który ochoczo oferuje nam swój kurs, posiada jakiekolwiek rezerwy i wiedzę praktyczną, czy może z pamięci sypie regułki i jest zwykłym naganiaczem.

Często pozorny majątek internetowych milionerów oparty jest na szczęśliwym trafie, a ich realny zmysł inwestorski nie istnieje. Rozejrzyj się i pomyśl jak szybko znikają z platform. Ich portfolio nie jest w żaden sposób dywersyfikowane, a wszystko co posiadają to pieniądze odbiorców, którzy chcą w nich wierzyć- fake it till you make it. W końcu bańka pęka.

Zastanów się teraz ilu zawodowych inwestorów z osiągnięciami zniknęło ze sceny od tak. Czy widziałeś kiedyś Warrena Buffeta, który musiał sprzedać Ci kurs z polecenia kolegi? Nie wiadomo nam nic o tym żeby Graham lub Kenneth Fisher całymi dniami siedzieli z nosami w słupkach i analizowali wykresy.
Sam W. Buffet w jednym z wywiadów wyśmiewał analizę techniczną.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Wybierając metodę inwestowania na rynku kryptowalut powinieneś uzbroić się w cierpliwość i popracować nad swoją psychiką. Rynek aktywów cyfrowych cechuje się częstymi zwrotami akcji i niesłychaną dynamiką. Pozwala to na dobry zarobek w relatywnie krótkim czasie.

Pamiętaj, że szybkie wzrosty to również gwałtowne upadki i tzw. korekty, których większość inwestorów nie wytrzymuje wycofując środki. To właśnie po takich próbach „selekcji” na rynku następują największe wzrosty. Silna głowa pomoże Ci nie tylko przetrwać trudne chwile podczas pracy Twojego kapitału, ale również wejść i wyjść w odpowiednim momencie. Kiedy jest odpowiedni moment?

Najlepszym momentem na wejście w inwestycje jest moment, w którym rynek krwawi, a inwestorzy są w strachu. Czas wyjścia z pozycji jest wtedy kiedy robisz zrzut ekranu aby pochwalić się ile zarobiłeś.

Jeśli więc interesuje Cię prawdziwe zarabianie na giełdzie powinieneś zainteresować się inwestowaniem średnio lub nawet długoterminowym w oparciu o analizę otoczenia wkoło aktywa i czerpaniu wiedzy z bieżących wydarzeń. Nie nastawiaj się na wzrosty rzędem 50% w tydzień. Wypracowanie 10% wzrostu to już duży sukces- żadna lokata tego nie da. Inwestowanie to nie sprint, a maraton, tak więc powinieneś zrezygnować również z gry na dźwigni. W 99% agresywna gra na dźwigni to nic innego jak hazard, który prędzej czy później w większości przypadków kończy się przepaleniem środków.

jak-zarabiać-na-kryptowalutach-btc

Day trading to nie samo zło

Day trading oczywiście może dać zarobić, niemniej jednak jego ryzyko jest dużo większe. Najczęściej oparte tylko o analizę techniczną jest zgubne dla początkujących adeptów rynku kryptowalut, a każde rozgrywki prędzej czy później kończą się wyzerowaniem stanu konta. Nie bez powodu zawodowi traderzy zajmują swoje pozycje raz na miesiąc, a nawet kwartał.

Dużo bezpieczniejszym, a równie ciekawym sposobem na zrobienie w świecie kryptowalut mogą okazać się Air Dropy, to popularna metoda zarabiania wykorzystująca aktualne premiery nowych projektów. Pozwala ona na zgłębienie rynku i poznanie wielu ciekawych rozwiązań technologicznych.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także