Rosnąca popularność kryptowalut i ich realny wpływ na nasze otoczenia stają się niezaprzeczlnym faktem, a najpopularniejsza z nich określana jest mianem maszyny nie do zatrzymania. W związku z tym coraz więcej osób zastanawia się jak kupić bitcoina lub inną kryptowalutę, chcąc stać sięczęścią nieuniknionej ewolucji w świecie finansów. Przeczytaj ten artykuł i poznaj najpopularniejsze metody na zakup btc.
Kantor kryptowalut
Pieniądze lubią ciszę, a nic nie zapewni Ci takiej dyskrecji jak stacjonarne kantory kryptowalut.
Tego typu firmy działają jak zwyczajny kantor, do którego możesz przyjść i wymienić swoją gotówkę na wybraną kryptowalutę. Transakcje są niezwykle proste i o wiele bezpieczniejsze niż w przypadku bitomatu – tu zawsze masz kontakt z pracownikiem chcącym Ci pomóc.
Dodatkową zaletą jest możliwość negocjacji warunków (prowizji) za wymianę, co w przypadku maszyny jest niemożliwe.
Do przeprowadzenia transakcji będziesz potrzebować jedynie pieniędzy, które chcesz wymienić oraz adres swojego portfela, na który przyślemy Twoje kryptowaluty.
Kantory kryptowalut stają się normą w wielu miastach. Do takich miejsc należą m. in. nasze stacjonarne kantory, dostępne w centrach miast takich jak Warszawa, Katowice, Katowice i inne – z pewnością jesteśmy blisko Ciebie!
Kupowanie kryptowalut na giełdzie
Myśląc o kryptowalutach, większość początkujących w tym temacie, kojarzyć będzie je głównie z giełdą. Giełda kryptowalut jest zdecydowanie najbardziej emocjonującym sposobem na zakup kryptowalut dla każdego rozpoczynającego przygodę inwestora.
Kolorowe słupki, wykresy i ekran wyświetlający obrazy pozwalające nam poczuć się jak prawdziwy wilk z Wall St. to coś niesamowitego, niemniej jednak pamiętajmy, że giełda jest o wiele bardziej dynamiczna, a kupowanie za jej pośrednictwem będzie nieco bardziej wymagające, szczególnie dla kogoś, kto styczność z takimi zkaupami będzie miał po raz pierwszy. Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, że zakładając giełdę kryptowalut w większość przypadków koniczna będzie weryfikacja KYC, która może odstraszyć wielu początkujących inwestorów.
Uwaga! Należy koniecznie pamiętać, że przechowywanie swoich cyfrowych aktywów, które pragniemy jedynie trzymać długoterminowo, a nie obracać nimi na bieżąco, powinniśmy trzymać w portfelu. Pieniądze ulokowane na giełdzie NIGDY nie są Twoje, są giełdy.
Jak kupić bitcoina w bitomacie?
Jeśli posiadasz już swój własny portfel lub konto na giełdzie, wystarczy że użyjesz mapy google wpisując “miasto + bitomat”. Takei urządzenie to alternatwa dla tradycyjnych wpłatomatów, pozwalająca zamieniać gotówkę na kryptowaluty. Zazwyczaj znajdują się one w centrach handlowych lub innych łatwo dostępnych miejscach.
Większość z nich obsługuje podstawowe kryptowaluty takie jak USDT, ETH, BTC czy XRP. Chcąc zakupić kryptowaluty wybierz opcje deposit na swoich portfelu lub giełdzie i zeskanuj kod QR przy pomocy Bitcomatu. Dalej wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i włożyć swoją gotówkę do specjalnej kieszeni urządzenia.
Dowiedz się więcej: Jak zarabiać na kryptowalutach?
Wady bitomatów jak pewnie się domyślasz to temat nieunikniony. Jak wcześniej wspominaliśmy, urządzenia znajdują się w miejscach łatwo dostępnych, a co za tym idzie, gęsto zaludnionych. Istnieje zatem ryzyko kradzieży środków oraz spory dyskomfort – nikt nie chciałby paradować po galerii handlowej z zaoszczędzoną na inwestycję gotówką. Dodatkowo warto pamiętać, że to tylko maszyna. W razie usterki pomoc nie nastąpi od razu.
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.