Islamic Coin, pierwsza muzułmańska kryptowaluta

Firma Haqq Network zamierza wdrożyć do świata cyfrowych aktywów kryptowalutę zgodną z Islamskimi przekonaniami – Islamic Coin. Działania mają na celu otwarcie drzwi do świata kryptowalut dla świata muzułmańskiego, których dotychczas był sceptycznie nastawiony do tematyki kryptowalut. Dystans w stosunku do kryptowalut poparty był Koranem jak i prawem Szariatu.

Islamic coin

Islamic Coin – czym będzie się różnić?

Najważniejszym zadaniem Islamic Coina będzie etyczna zgodność z przekonaniami muzułmańskimi. Inne kryptowaluty, w tym Bitcoin, nie spełniają zasad etycznych ze względu na możliwośc spekulacyjnego obrotu cyfrowym towarem. Takie działania mają na celu uchronić społeczność przed lichwą.  Inwestorzy mają stosunkowo lepsze zdanie o Stable coinach oraz tokenach opartych na złocie.

Haqq Network zapowiedziało start projektu islamskiej kryptowaluty na pierwszy dzień Września bieżącego roku, a jej głównymi sponsorami są członkowie rodów panujących m. in. w Dubaju i Abu Zabi.

Asabiyyah DeFi

Asabiyyah to koncepcja solidarności społecznej z naciskiem na jedność, świadomość grupową oraz poczucie wspólnego celu i spójności społecznej, pierwotnie używana w kontekście plemienności i klanizmu.

Asabiuuah DeFi to założenie solidarności społecznej przeniesione do zdecentralizowanych finansów. 

kantor-btc

Islamic Coin zyskuje inwesterów

Pierwsza muzułmańska kryptowaluta szybko zyskuje sympatię inwestorów w świecie muzułmańskim. Jednym z większych zainteresowanych jest firma ABO Digital, która wsparła projekt kwotą 200 milionów dolarów. 

Przeczytaj również: Jak zarabiać na kryptowalutach?

Wśród zainteresowanych nie brakuje również organów spoza świata muzułmańskiego, albowiem w Czerwcu tego roku, Islamic Coin otrzymał partnerstwo ze strony kryptogiełdy Sushi.

Pomysł i wdrożenie islamskiego tokenu obrazuje ilość niewykorzystanego potencjału na wykorzystanie kryptowalut na świecie. Pomysłowość i zaangażowanie inwestorów zadają się nie mieć granic.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także