Instagram będzie wspierać NFT z Ethereum, Polygon, Solana, Flow

👉 Instagram będzie wspierać NFT z Ethereum, Polygon, Solana, Flow
👉 Potęga mediów społecznościowych nie będzie pobierać od użytkowników opłat za prezentowanie ich sztuki kryptograficznej.


NFT z jednych z najpopularniejszych sieci blockchain dla sztuki kryptograficznej pojawią się na Instagramie wraz z ogłoszeniem pilotażu już w poniedziałek.


Potęga mediów społecznościowych, której właścicielem jest Meta, planuje integracje tokenów niewymiennych (NFT) dla Ethereum, Polygon, Solana i Flow. Te sieci obsługują zdecydowaną większość handlu cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi, a Ethereum i jego Bored Apes prowadzą pod względem kapitalizacji rynkowej.


Pilotaż będzie obejmował niewielką grupę miłośników NFT z USA. Nie było od razu jasne, czy Instagram będzie obsługiwać NFT ze wszystkich czterech sieci w momencie premiery.
Instagram zamierza wspierać szeroko stosowane portfele kryptograficzne, takie jak MetaMask. Podłączając swoje portfele, użytkownicy będą mogli udowodnić posiadanie NFT, zaprezentować je na swoich profilach i oznaczyć twórców, którzy je stworzyli.


Instagram nie będzie pobierał opłat od użytkowników za publikowanie i udostępnianie NFT, tak jak Twitter początkowo zrobił za swoje sześciokątne zdjęcia profilowe NFT w styczniu.
Decyzja prawdopodobnie oznacza przypływ nowej widoczności kulturowej dla NFT. Instagram ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie; wielu z nich korzysta z platformy do promowania i sprzedaży swojej sztuki.


Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, sugerował inicjatywe w marcu, nie ujawniając zbyt wielu szczegółów. Financial Times wcześniej informował, że Meta będzie kontynuować pilotaż NFT na Instagramie z opcjami członkostwa grupowego na Facebooku.