Ile kosztować będzie Bitcoin w 2024? Znamy prognoze po halvingu!

ile-kosztuje-bitcoin-2024

Według modeli, Bitcoin ma podwoić swoją obecną cenę wszechczasów w ciągu dwóch lat od kwietniowego halvingu w 2024 roku.

Bitcoin ma osiągnąć cenę 128 000 USD lub więcej do końca 2025 roku, sugerują różne modele analizy.

Bitcoin po 130 tysięcy USD

Bitcoin ma osiągnąć cenę 128 000 USD lub więcej do końca 2025 roku, sugerują różne modele analizy.

Wprowadzając swoje najnowsze szacunki cen BTC na platformę X (dawniej Twitter) 17 października, popularny trader i analityk CryptoCon wywnioskował, że docelowy poziom to około 130 000 USD w ciągu dwóch lat.

Wielokrotne prognozy cen BTC skupiają się wokół poziomu 130 000 USD w 2025 roku. Uczestnicy rynku Bitcoina różnią się w ocenie zachowania ceny BTC w odpowiedzi na nadchodzący halving nagrody za blok, ale dla CryptoCona długoterminowa perspektywa jest wyraźnie byczy.

W aktualizacji dotyczącej różnych modeli ukazujących cykle cen Bitcoina i ich szczyty oraz minima, analityk podkreślił, że obszar w okolicach 130 000 USD staje się coraz bardziej atrakcyjny.

„Ostatnio przeprowadziłem wiele eksperymentów dotyczących szczytów cyklu Bitcoina i ciągle widzę mniej więcej tę samą cenę… 130 000 USD„, podsumował.

jak-zarabiać-na-kryptowalutach-btc

Towarzyszący wykres ukazywał tak zwane „wczesne” szczyty w każdym cyklu cenowym, wraz z rzeczywistym szczytem cyklu, który stanowi nowy rekord wszechczasów.

Jak wyjaśnił CryptoCon, wczesne szczyty występują średnio trzy tygodnie po obu stronach 9 lipca. Nowe rekordy wszechczasów pojawiają się trzy tygodnie po obu stronach 28 listopada – zjawisko, o którym Cointelegraph informował w zeszłym miesiącu.

Terminy te wynikają z narysowania prostych trendów diagonalnych od pierwszego wczesnego szczytu.

„Robiąc to, znalazłem cenę dokładnie dwóch ostatnich szczytów cyklu, i z naszym trendem z ostatniego cyklu, mamy cenę wynoszącą około 138 000 USD” – kontynuował post na platformie X.

„Jestem przygotowany na niższe ceny, ale gwiazdy zbiegają się w okolicach 130 000 USD dla Bitcoina w tym cyklu!”

Zgodnie z modelem czasowym, rok 2025 ma być rokiem, w którym nastąpi kolejny szczyt cyklu, nieco poniżej obecnego rekordu ustanowionego w 2021 roku.

Rynek sprzyja niedźwiedziom

Czteroletnie cykle halvingu stanowią wytyczne dla wielu znanych komentatorów rynku Bitcoina.

Wśród nich jest popularny trader i analityk Rekt Capital, który nadal podkreśla, że rok przed halvingiem w 2023 roku może przynieść nowe lokalne minima, zanim rynek byków nabierze pełnego rozmachu.

Wcześniej ostrzegał, że tegoroczne szczyty na poziomie 32 000 USD mogą utworzyć strukturę podwójnego szczytu, co pomogłoby w długotrwałym spadku cen BTC.

Przeczytaj również: FTX zeznaje o wydatkach

„W tym samym punkcie cyklu (~180 dni przed halvingiem)… BTC zanotował spadek o -25% w 2015/2016 roku i o -38% w 2019 roku”, czytamy w jednym z jego ostatnich postów na platformie X.

„Jedynym pytaniem jest: czy historia się powtórzy? Czy 2023 rok przyniesie coś zupełnie innego? Jestem bykiem w makroskali, ale historia sprzyja niedźwiedziom.”

Rekt Capital dodał, że ewentualne nowe minima „powinny być traktowane jako okazja do rekumulacji”.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także