Hodlerzy kryptowalut mogą stracić na przyjęciu kryptowalut przez mainstream — Goldman Sachs

Większy popyt może po prostu oznaczać większą korelację z tradycyjnymi rynkami, twierdzą badacze banku.

Przyjęcie bitcoina (BTC) i kryptowaluty niekoniecznie musi spowodować wzrost jego ceny w dolarach, argumentuje Goldman Sachs.

W notatce opublikowanej w czwartek przez Bloomberg międzynarodowy gigant bankowy twierdził, że akceptacja aktywów kryptograficznych przez mainstream zwiększy ich korelację z innymi głównymi klasami aktywów.

Goldman: Adopcja to „miecz obosieczny”

W przeciwieństwie do poglądu wielu zwolenników Bitcoina, przedstawiciele Goldmana nie brzmią jakby perspektywa kryptowalut jako narzędzia do wzbogacania masowej populacji była dla nich optymistyczna.

„Chociaż może podnieść wyceny, prawdopodobnie zwiększy również korelację z innymi zmiennymi rynku finansowego, zmniejszając korzyści z dywersyfikacji wynikające z utrzymywania klasy aktywów” – czytamy w notatce.

Autorzy notatki, Zach Pandl i Isabella Rosenberg, dodatkowo opisali adopcję głównego nurtu jako „miecz obosieczny”.

Gdyby Bitcoin lub kryptowaluty stały się bardziej skorelowane z istniejącymi aktywami, zakres asymetrycznego zysku byłby zmniejszony.

Komentarze pojawiają się, ponieważ rynki kryptowalut rzeczywiście wykazują wyższą korelację z akcjami, w szczególności w tym miesiącu, a prognozy na 2022 r. nie sprzyjają silnemu ożywieniu – przynajmniej na początku.

Niemniej jednak, nawet sam Goldman nie trzyma się w pełni jednej narracji. Wcześniej w styczniu spekulowano, że ​​BTC/USD może nadal osiągnąć 100 000 USD – nieco ironicznie, kradnąc udziały w rynku ze złota, a tym samym zwabiając bardziej tradycyjnych inwestorów.

Prosta podaż i popyt?

Alternatywne teorie dotyczące Bitcoina w szczególności unikają idei korelacji przekraczającej tempo zysków zapewnianych przez inne czynniki w przyszłości.

Względnie: Przełamanie „bessy” w popycie na Bitcoina wywoła kolejny wzrost cen BTC — Analitycy

Proste matematyczne równanie zmniejszającej się podaży w obliczu szerszej adopcji jest bronione przez analityków jako de facto gwarancja wyższych cen w porównaniu z walutami fiducjarnymi w przyszłości.

Przewidywany harmonogram emisji Bitcoina w połączeniu z rosnącymi portfelami to zjawisko, które nadal występuje pomimo słabości cen w niskich przedziałach czasowych.

Pomimo wszystko wycofanie, które rozpoczęło się w listopadzie, nie zdołało osłabić entuzjazmu większych posiadaczy portfeli, jak sugerują dane z monitoringu zasobów ujawnione przez Santiment