Hester Peirce odrzuca plany SEC dotyczące zwiększenia liczby personelu odpowiedzialnego za kryptowaluty

👉 Hester Peirce odrzuca plany SEC dotyczące zwiększenia liczby personelu odpowiedzialnego za kryptowaluty
👉 Komisarz SEC nieufnie podchodzi do pilnej kontroli zasobów cyfrowych.
Hester Peirce, członkini amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), napisała we wtorek na Twitterze, wyrażając sprzeciw wobec dodania 20 nowych miejsc pracy do oddziału agencji regulacyjnej zajmującej się kryptowalutami.


„SEC jest agencją regulacyjną z wydziałem egzekucyjnym, a nie agencją egzekucyjną” – napisała na Twitterze w czwartek po południu. „Dlaczego prowadzimy z egzekwowaniem w kryptowalutach?”
Wcześniej we wtorek SEC ogłosiła plany zwiększenia zatrudnienia w nowo nazwanej Crypto Assets and Cyber Unit, która wcześniej była znana jako Cyber Unit, do 50 z obecnych 30. Agencja opisała tę jednostkę – która znajduje się w Oddziale Egzekwowania – jako odpowiedzialne za „ochronę inwestorów na rynkach kryptowalut i przed zagrożeniami cybernetycznymi”.
Przewodniczący SEC, Gary Gensler, wskazywał wcześniej we wrześniu, że ma plany rozszerzenia personelu jednostki.


Nazywany przez wielu w branży „Crypto Mom” ze względu na znajomość kryptowalut, Peirce od dawna przeciwstawia się ciężkiemu podejściu Genslera do egzekwowania przepisów. Gensler niechętnie dzielił się szczegółami na temat tego, w jaki sposób firmy kryptograficzne mogą przestrzegać przepisów, zamiast tego zdecydował się na regulację poprzez działania egzekucyjne.
Rep. Tom Emmer (R-Minn.), współprzewodniczący Kongresu Blockchain Caucus, który wcześniej krytykował „przeregulowanie” kryptowalut, wydawał się powtarzać sentyment Peirce’a, retweetując go z emoji „palec wskazujący w dół”.


Odpowiadając na pytanie na Twitterze, Peirce powiedziała również, że nie była zaangażowana w grupę międzyrządową ustanowioną przez zarządzenie wykonawcze prezydenta USA Joe Bidena w sprawie kryptowalut wydane w marcu.