Gry WEB3 za darmo!

gry-web3

Założyciel i dyrektor zarządzający Yield Guild Games, Gabby Dizon, twierdzi, że ponowione skupienie na grach Web3 dostępnych za darmo pomoże w masowej adopcji tego środowiska.

Koniec P2E

Prezes i współzałożyciel Yield Guild Games, Gabby Dizon, twierdzi, że najbardziej udane gry Web3 w przyszłym roku zrezygnują z modelu „play to earn” (P2E), skupiając się zamiast tego na modelu całkowicie darmowych gier, aby przyciągnąć graczy.

Dizon stwierdził, że w przeciwieństwie do gier takich jak Axie Infinity, które wymagają od graczy zakupu co najmniej trzech niezmiennych tokenów Axie (NFT), nowa fala nadzwyczaj udanych gier Web3 będzie dążyła do usunięcia jak najwięcej finansowych i technicznych barier wejścia.

„Nastała wielka realizacja, żeby miliony ludzi mogło zagrać w grę, muszą być one najpierw dostępne za darmo”. „Następuje ewolucja modelu biznesowego, gdzie gry są dostępne za darmo, a następnie w pewnym momencie, gdy grasz, możesz utworzyć NFT lub zacząć zarabiać tokeny, ale wiele nowych gier nie zaczyna się od wymagania posiadania NFT na początku” – powiedział.

WEB3 gaming dla każdego

Według niego, ten zwrot w kierunku modelu darmowych gier jest częścią szerszego wysiłku deweloperów gier Web3, którzy stawiają na pierwszym miejscu rozgrywkę, a tokenomikę na drugim miejscu.

Dodał, że ten zwrot stanowi dużą część rozwiązania problemu spekulacyjnych bań Web3. Tworząc gry, w które gracze będą chcieli dalej grać, reinwestują swój kapitał w grę i zapobiegają temu, aby gospodarka w grze stała się maszyną do generowania gotówki, stwierdził Dizon.

Biegnąc niemal równolegle do spadku cen kryptowalut, gry oparte na blockchainie przeżyły własny spadek, gdy gracze i przychody wypływały z ekosystemu po nagłym załamaniu wartości aktywów związanych z Axie Infinity pod koniec 2021 roku.

Badania z października 2022 roku pokazały, że nawet najbardziej zdecydowani gracze WEB3 masowo odchodzą, powołując się na zbytnią monetyzację rozgrywki, brak zabawy i dezorientację wokół technologii portfela kryptowalutowego.

Dizon uważa, że wszystko to zaraz się zmieni.

„Po tym, jak Axie stało się popularne dwa lata temu, wielu bardzo doświadczonych zespołów spojrzało na jego szybki wzrost i pomyślało: 'Teraz to naprawdę jest przemysł, może zrobiłbym lepiej, tworząc swoją własną grę’”

AI w grach WEB3

„Wiele z tych zespołów dostało finansowanie pod koniec 2021 roku, a na naprawdę dobrą grę zazwyczaj trzeba około 2-3 lat, żeby ją stworzyć”. Przez ostatnie 18 miesięcy Dizon i inni liderzy branży gier Web3 niecierpliwie oczekiwali na start nowych gier Web3 w IV kwartale, takich jak otwarta beta gry karcianej opartej na blockchainie – Parallel, która miała miejsce 16 listopada w sklepie Epic Games.

kantor-btc

„Spodziewajcie się zobaczyć wiele naprawdę wysokiej jakości gier, z wysokiej jakości zespołami za nimi, a także nowe eksperymenty w tokenomice i modelach zarabiania” – powiedział.

Dizon wskazał na wprowadzenie standardu tokena ERC-6551 lub „token bound” w grach jako powód do ekscytacji co do przyszłości gier opartych na blockchainie, ponieważ niektórzy deweloperzy używają go do wprowadzenia sztucznej inteligencji do gier.

Przeczytaj również: Start Big Time, przygodowej gry WEB3

„Możesz naprawdę zacząć przypisywać zachowania sztucznej inteligencji do swojego awatara i możesz mu dawać instrukcje: 'Chcę, żebyś wyszedł na świat, wytworzył mi broń, zabił trochę potworów, a potem przyniósł skarb’” – powiedział Dizon. „Potem, kilka godzin później, możesz sprawdzić portfel, który jest w nim osadzony, i okazuje się, że zdobyłeś te rzeczy z powrotem.”

Dizon uważa, że tego rodzaju automatyzacja znacznie zredukuje ilość „młócenia” wymaganego w grach, pozwalając graczom skupić się na częściach, które sprawiają przyjemność, podczas gdy nudne rzeczy zostawiają sztucznej inteligencji.

„Myślę, że to będzie początek nowego gatunku gier, w którym będziesz współdziałał z AI i nie będziesz musiał grać w grę cały dzień” – powiedział.
„Ustawiasz parametry dla sztucznej inteligencji i po prostu pozwól jej działać w świecie gry.”

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także