Fraza „kup Bitcoin” w Google gwałtownie rośnie

bitcoin-wiadomosci-jak-kupic

Według badań przeprowadzonych przez Cryptogambling.tv, wyszukiwanie frazy „kup Bitcoin” wzrosło o zadziwiające 826% w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego tygodnia. Równie duże wzrosty mają miejsce w innych zakątkach świata za sprawą wzrostu ceny Bitcoina.

Bitcoin się odradza

„Znaczący wzrost wyszukiwań ’kup Bitcoin’ w Wielkiej Brytanii, w połączeniu z odradzaniem się kryptowaluty, podkreśla rosnące zainteresowanie i potencjalny wpływ zaangażowania tradycyjnych instytucji finansowych w świat aktywów cyfrowych” – powiedział rzecznik Cryptogambling.tv.

Podczas gdy użytkownicy z Wielkiej Brytanii byli liderami, zauważalny był także wzrost wyszukiwań związanych z zakupem Bitcoina przez użytkowników z całego świata.

Według danych z Google Trends, wyszukiwania frazy „czy powinienem teraz kupić Bitcoina?” wzrosły o ponad 250% wśród użytkowników w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy bardziej niszowe wyszukiwania, takie jak „czy mogę kupić Bitcoina na Fidelity?”, wzrosły o ponad 3100% w ciągu ostatniego tygodnia.

Bitcoin na językach całego świata

Fraza „Czy to dobry czas na zakup Bitcoina?” zanotowała wzrost o 110% w ciągu ostatniego tygodnia. W porównaniu do tego, wyszukiwania frazy „BlackRock Bitcoin ETF” wzrosły o 250%, co dowodzi szerszego entuzjazmu na informacje dotyczące giełdowego funduszu ETF na Bitcoina od BlackRock, który obecnie oczekuje na zatwierdzenie.

kantor-btc

Nagły wzrost zainteresowania ma miejsce w środku gwałtownego wzrostu ceny Bitcoina w ciągu ostatnich dwóch tygodni, kiedy Bitcoin przekroczył krótkotrwale wartość 35 000 USD 24 października – po raz pierwszy od maja 2022 roku.

Ekscytacja wydaje się być ściśle związana z zatwierdzeniem giełdowego funduszu ETF na Bitcoina, którego wielu ekspertów uważa, że spowoduje nową falę zakupów ze strony instytucji.

Starsi analitycy ETF, Eric Balchunas i James Seyffart, ocenili prawdopodobieństwo zatwierdzenia na 90% do 10 stycznia 2024 roku.

Przeczytaj również: Nastroje na rynku szaleją

W chwili publikacji danych, Bitcoin zyskał ponad 27% w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zgodnie z danymi cenowymi z TradingView.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także