DCJPY, cyfrowa waluta wspierana jenem wystartuje w lipcu 2024 roku

kryptowaluty-wiadomosci-dcjpy

DCJPY, wirtualny Jen jest blisko? Firma zajmująca się cyfrową walutą i płatnościami elektronicznymi, DeCurret Holdings, planuje uruchomienie tej waluty w lipcu 2024 roku.

dcjpy-kryptowaluty-wiadomosci

DCJPY już w 2024

Dnia 12 października firma DeCurret Holdings, specjalizująca się w cyfrowej walucie i płatnościach elektronicznych, opublikowała białą księgę dotyczącą swojego projektu kryptowaluty o nazwie „DCJPY„. Organizacja zamierza uruchomić tę walutę w lipcu 2024 roku.

Według białej księgi, Sieć DCJPY będzie składać się z Strefy Finansowej i Strefy Biznesowej. Pierwsza z nich będzie obejmować banki, które będą wytwarzać depozyty w formie cyfrowej waluty na blockchainie, podczas gdy druga będzie przeznaczona dla transakcji. Strefa Biznesowa będzie także udostępniać miejsce do emisji tokenów niemających charakteru wymiennego, tokenów zabezpieczeń i tokenów zarządzania.

Głównym emitentem DCJPY, który będzie wspierany depozytami w jenach japońskich, będzie Aozora Bank, przedsiębiorstwo komercyjne z 19 krajowymi oddziałami w Japonii. W 2021 roku DeCurret informował o konsorcjum 70 japońskich firm, które miały uczestniczyć w Sieci DCJPY. Choć biała księga nie podaje konkretnych nazw uczestników sieci, DeCurret jest wspierany przez 35 spółek akcyjnych, wśród których znajdują się m.in. Japan Post Bank, Mitsubishi i Dentsu Group.

kantor-btc

Seminarium dot. białej księgi

DeCurret przeprowadzi seminarium na temat białej księgi, wyjaśniając główne punkty projektu 18 października. Spotkanie odbędzie się w Tokio i nie będzie transmitowane online.

Przeczytaj również: PSG we współpracy z crypto.com

W maju 2023 roku Bank Japonii opublikował wyniki drugiej fazy swojego eksperymentu z cyfrową walutą banku centralnego. Ostateczna decyzja dotycząca emisji „cyfrowego jena” zostanie podjęta do 2026 roku.

Tymczasem Binance i Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corporation rozważają emisję stabilnych kryptowalut denominowanych w jenach japońskich oraz innych walutach obcych w kraju.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także