Co się stało z rezerwą Terra o wartości 3,5 miliarda dolarów?

👉 Co się stało z rezerwą Terra o wartości 3,5 miliarda dolarów?
👉 Elliptic, firma analityczna Blockchain, śledzi pieniądze na głównych giełdach Gemini i Binance.

Gdzie się podziały te 3,5 miliarda dolarów?
O ile nie byłeś poza siecią przez ostatnie kilka tygodni, prawdopodobnie już wiesz, że bitcoiny o wartości 3,5 miliarda dolarów, które miały służyć po części w celu obrony i wsparcia stablecoina TerraUSD (UST), okazały się wcale nie spełniać swojego zadania. Jednak chociaż jasne jest, że utracono niezliczone miliardy wartości i bogactwa, gdy te rezerwy okazały się niewystarczające, aby zapobiec depeggingowi, nikt nie wie, co się stało z tymi rezerwami i gdzie są teraz.

Dyrektor generalny Terra Labs, Do Kwon, powiedział za pośrednictwem Twittera, że pojawi się dokumentacja dotycząca wykorzystania rezerw podczas wydarzenia depeggingu. Według Toma Robinsona, współzałożyciela i głównego badacza Elliptic, firmy zajmującej się analizą blockchain, miejsce przechowywania Bitcoina i sposób jego wykorzystania będzie miało kluczowe znaczenie dla inwestorów, którzy chcą odzyskać straty poniesione w wyniku ekspozycji na UST.

Chociaż nie jest pewne, kiedy Terra wyda tę dokumentację, Robinson powiedział, że jego firma śledziła pieniądze: około 80 394 BTC, o wartości 3,5 miliarda dolarów, gdy została kupiona przez Luna Foundation Guard, organizację non-profit założoną w celu promowania rozwoju ekosystemu Terra , od stycznia do maja br.
Kiedy wartość UST zaczęła spadać na początku zeszłego tygodnia, LFG ogłosiło, że zacznie zbywać swoje rezerwy bitcoinów i kupować UST. Rankiem 9 maja LFG ogłosiło, że „pożyczy BTC o wartości 750 mln USD firmom handlującym na rynku OTC, aby pomóc chronić powiązanie UST”. Twórca Terra Do Kwon wyjaśnił później, że bitcoin będzie „używany do handlu”.

Mniej więcej w tym samym czasie 22 189 BTC (o wartości około 750 milionów dolarów w tym czasie) zostało wysłanych z adresu Bitcoin powiązanego z LFG na nowy adres, jak zauważył Elliptic w swoim blogu. Później tego samego wieczoru z innych portfeli LFG wysłano na ten sam adres kolejne 30 000 BTC (wówczas warte około 930 milionów dolarów).

W ciągu kilku godzin całość tych 52 189 BTC została przeniesiona na jedno konto w amerykańskiej giełdzie kryptowalut Gemini, za pośrednictwem kilku transakcji bitcoin, według Elliptic.
Celem posiadania bardzo dużej rezerwy Bitcoina było potencjalne zakupienie UST, aby podnieść cenę z powrotem do 1 USD, co prawdopodobnie jest powodem, dla którego został on wysłany na giełdy, ale nie jest możliwe użycie samego łańcucha bloków do zidentyfikowania, czy został sprzedany w celu wsparcie ceny UST, powiedział Robinson z Elliptic.

To pozostawiło 28 205 BTC w rezerwach Terra. 10 maja o godzinie 1:00 czasu UTC pozostałe rezerwy zostały w całości przeniesione w jednej transakcji na konto giełdy kryptowalut Binance. Ponownie nie jest możliwe ustalenie, czy te aktywa zostały sprzedane, czy później przeniesione do innych portfeli, powiedział Robinson.


Zapraszamy do naszego kantoru!
💰 Szybko i bezpiecznie kup i sprzedaj za gotówkę swoje kryptowaluty!
bitcoin #tothemoon #blog