Citibank stawia na płatności cyfrowe dzięki nowej usłudze

kryptowaluty-wiadomości

Citibank, globalny gigant bankowy, opracował przełomową usługę biznesową skupioną wokół inteligentnych kontraktów, znaną jako Citi Token Services, której celem jest zrewolucjonizowanie płatności natychmiastowych.

citibank-nowa-usluga-blockchain

Citibank tokenizuje depozyty

W niedawnym komunikacie prasowym bank zaprezentował tę nowatorską usługę, która ułatwia zaplanowane przelewy tokenizowanych depozytów, zapewniając szybkie płatności przez całą dobę.
Citi Token umożliwia transfer płynności pomiędzy rozległą siecią 160 oddziałów Citibanku na całym świecie. Ta funkcja jest przeznaczona dla kadry kierowniczej, której powierzono nadzorowanie przepływów pieniężnych, inwestycji, finansowania i ryzyka finansowego firmy.

Nowe możliwości

Podstawowym celem Citi Token Services jest zwiększenie możliwości przedsiębiorstw w zakresie zarządzania środkami pieniężnymi i finansowania handlu. Citibank stara się zaspokoić potrzeby klientów instytucjonalnych, którzy coraz bardziej wymagają programowalnych usług finansowych działających 24
godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W odpowiedzi na nie, usługa zapewnić ma całodobowe płatności transgraniczne, zarządzanie płynnością i zautomatyzowane rozwiązania w zakresie finansowania handlu, według instytucji finansowej.

kantor-bitcoin

Citibank to szybkość

Citibank przewiduje, że usługa ta znacznie skróci czas przetwarzania transakcji z dni do zaledwie minuty, ponadto skarbnicy korporacyjni będą w stanie zarządzać globalną płynnością w sposób terminowy i programowalny, co ostatecznie zmniejszy tarcia związane z lukami czasowymi i usługami.

Citibank- prywatny i bezpieczny blockchain

Citi Token Services działa na prywatnym blockchainie, kontrolowanym i zarządzanym wyłącznie przez Citibank. Protokół przeszedł rygorystyczne testy we współpracy z międzynarodowym przedsiębiorstwem Maersk w celu digitalizacji rozwiązania odpowiadającego gwarancjom bankowym w ekosystemie finansowania handlu.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także