Cena Bitcoina to sprawa względna?

Cena bitcoina

Bitcoin tanieje o prawie 3000 dolarów na Binance.US, ale jest haczyk Bitcoin jest sprzedawany za nieco ponad 27 500 dolarów na Binance.US, co daje niemal 3000 dolarów zniżki w porównaniu do globalnych cen spotowych. Bitcoin jest sprzedawany z niemal 3000 dolarową zniżką na Binance.US, oferując znacznie lepszą stawkę niż globalne ceny spotowe – ale jest tylko jeden haczyk.

Cena bitcoina ma haczyk

9 lipca wielu użytkowników kryptowalut zaczęło zauważać coraz większe rozbieżności cen między kryptowalutami notowanymi na amerykańskiej giełdzie kryptowalut, a ich globalnymi cenami spotowymi, z wieloma określając to jako „odpięcie” kryptowalut.

Aktualnie Bitcoin jest notowany na poziomie 27 536 dolarów na tej giełdzie w stosunku do dolara amerykańskiego, co stanowi około 8,5% zniżki w porównaniu do globalnych cen spotowych USD wynoszących 30 106 dolarów w momencie pisania tego artykułu.

Inne kryptowaluty są również notowane w dolarach amerykańskich z zniżką. Ceny Ethereum są o około 200 dolarów niższe na Binance.US, notowane na poziomie 1695 dolarów w momencie pisania tego artykułu. Niektóre stabilne kryptowaluty, takie jak Tether, również są notowane poniżej swoich wartości nominalnych, a Tether jest wyceniany na 0,915 dolarów na tej giełdzie.

Jednak mimo że zniżki wydają się atrakcyjne dla arbitrażystów, prawda jest taka, że większość inwestorów nie będzie w stanie z nich skorzystać.

Dzieje się tak dlatego, że zniżka dotyczy tylko handlu kryptowalutą wobec dolara amerykańskiego na tej giełdzie.

Cena bitcoina

W czym problem?

Problem polega na tym, że od 9 czerwca użytkownicy Binance.US nie mogli wpłacać nowych dolarów amerykańskich na platformę, kiedy to wpłaty zostały zawieszone. Efektywnie oznacza to, że zniżkowe kryptowaluty można kupić tylko za już istniejące dolary amerykańskie znajdujące się na koncie przed zawieszeniem.

Przeczytaj również: Jak kupić kryptowaluty?

Obawy, że Binance.US wkrótce zatrzyma wypłaty w dolarach amerykańskich, skłoniły niektórych użytkowników do sprzedaży swoich kryptowalut poniżej wartości rynkowej, aby wyjść ze swoich pozycji w USD.

Według wiadomości e-mail od Binance.US do klientów, która rozpowszechniła się na Twitterze, ostatnim dniem na wypłatę dolarów amerykańskich będzie 20 lipca.

Pod koniec maja podobna sytuacja miała miejsce w związku z dolarem australijskim w australijskim oddziale Binance, gdy zewnętrzny dostawca płatności firmy zamknął dostęp do wymiany walut fiat.

Cena BTC na Binance spadła o 20% w porównaniu do globalnych cen spotowych przy handlu w stosunku do dolara australijskiego.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także