Cena bitcoina spada

cena-bitcoina-kantor-kryptowalut

Bitcoin niemal opuszcza swoją boczną konstrukcję trwającą od miesięcy, zbliżając się do najniższej od ostatnich dwóch miesięcy ceny, a byki próbują podtrzymać rynek.

Cena bitcoina to wina inflacji?

Bitcoin, dnia 17. Sierpnia, zbliżał się do dwumiesięcznych minimów, w miarę jak inflacja w Stanach Zjednoczonych powróciła, wprawiając w niepokój na rynku kryptowalut.

Cena BTC kusi, aby wyjść z wielomiesięcznego zakresu wg danych z Cointelegraph Markets Pro i TradingView, które potwierdzają najniższy poziom ceny BTC od 21 czerwca, gdy cena BTC/USD spadła do 28 300 USD.

Ten spadek nastąpił po opublikowaniu protokołów ze spotkania Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) Stanów Zjednoczonych, na którym omawiano przyszłą politykę finansową.

cena-bitcoina-kantor-kryptowalut

Członkowie FOMC wyrazili obawy, że inflacja może pozostać na podwyższonym poziomie bez dalszych podwyżek stóp procentowych.

„Uczestnicy omówili kilka kwestii związanych z zarządzaniem ryzykiem, które mogą wpłynąć na przyszłe decyzje w zakresie polityki” -czytamy w protokołach.

„W obliczu nadal znacznie wyższej inflacji od celu długoterminowego Komitetu i utrzymania napięcia na rynku pracy większość uczestników nadal dostrzega istotne ryzyka wzrostu inflacji, co może wymagać dalszego zaostrzenia polityki pieniężnej.”

Podczas gdy Fed wyraził również „niepewność” co do efektów istniejącego zaostrzenia polityki pieniężnej, inwestorzy Bitcoin i altcoin zareagowali negatywnie na tę retorykę, przebijając parę BTC/USD przez wiele niedawnych poziomów wsparcia.

Obejmowały one 21-tygodniową i 100-dniową prostą średnią ruchomą (SMA) na poziomach 28 600 USD i 28 570 USD, odpowiednio.

cena-bitcoina-spada

Długoterminowa linia wsparcia płonie

Bitcoin przebił również dolną granicę wielomiesięcznego zakresu handlowego, o czym wcześniej mówili popularni traderzy Daan Crypto Trades i Crypto Tony.

„28 800 USD zostało teraz utracone na Bitcoinie, więc będę szukał możliwości sprzedaży, dopóki pozostaniemy poniżej 28 800 USD,” powiedział  Daan Crypto Trades subskrybentom X, dodając, że jego pierwszym celem jest 28 000 USD.

Rynki utrzymują zakłady na pauzę w podwyżkach stóp procentowych Tymczasem nie wszyscy byli przekonani, że kolejne posiedzenie FOMC we Wrześniu przyniesie wyższe stopy procentowe.

Przeczytaj również: Staking kryptowalut

Według narzędzia FedWatch firmy CME Group, szanse na to, że Fed zachowa obecną stopę procentową, pozostały na poziomie blisko 90% po opublikowaniu protokołów.

Analitycy również byli dalecy od jednomyślności. W prognozie z zeszłego tygodnia Caleb Franzen, starszy analityk w Cubic Analytics, powiedział, że to właśnie deflacja, a nie inflacja, wykazuje „trwałe” zachowanie.

„Deflacja + wyższe zyski + silne dane ekonomiczne + zbliżanie się końca cyklu podwyżek stóp procentowych to doskonały przepis na zwrot na rynku i rozwój trendu wzrostowego” -argumentował.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także