Cena bitcoina rośnie

Cena bitcoina ruszyła w górę i stale utrzymuje się powyżej psychologicznego poziomu 30 tysięcy dolarów. Taki stan rzeczy dzięki wciąż pozytywnemu nastawieniu do utworzenia funduszu ETF śledzącego cenę kryptowaluty na rynku spot. Drugą stroną medalu wydaje się być zaostrzone stanowisko EBC (Europejskiego Banku Centralnego). Czy odstraszy ono inwestorów?

cena-btc

Cena bitcoina wysoko dzięki Wall Street?

W momencie pisania artykułu cena BTC to 30 415 dolarów, co oznacza wzrost na poziomie ok. 5% w ciągu tygodnia wg danych opartych na wykresie Tradingview.

Za zadowalającym wynikiem czołowej kryptowaluty stoją sygnał ze strony gigantów z Wall Street. Fidelity planuje złożenie wniosku o spot Bitcoin ETF już w przyszłym tygodniu. Dodatkowo należy podkreślić, że nie są jedyni. Wraz z Fidelity Investments, podobne ruchy podjęli BlackRock, Invesco i inni giganci.

kantor-kryptowaut-btc

Zwiększenie funduszy kryptowalut

W ubiegłym tygodniu na rynek kryptowalut wpłynęło 199 milionów dolarów, co zdaje się być zadowalającym wynikiem po ostatnim szeregu odpływów funduszy z rynku cyfrowych aktywów.

Przeczytaj również: Kryptowaluty dla początkujących

Pozytywnym dla wiodącej kryptowaluty jest fakt, że z puli blisko 200 milionów USD, aż 94% tej kwoty wpłynęło na rzecz bitcoina. Co to oznacza na liczbach? Oznacza to, że BTC został zasilony kwotą aż 187 milionów dolarów. Taki napływ środów wywołany pozytywnym sentymentem dzięki licznym zgłoszeniom gigantów omówionym wyżej, daje nową okazję dla mikro inwestorów.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także