Cena Bitcoina powyżej 100 tys. dolarów?

cena bitcoina

Adam Back dołączył do rosnącego grona komentatorów rynkowych, którzy są optymistycznie nastawieni do ceny Bitcoina przed nadchodzącym wydarzeniem halvingu w przyszłym roku.

Adam Back, CEO Blockstream i jeden z wczesnych pionierów kryptowalut, jest dość pewny, że Bitcoin osiągnie historyczny szczyt powyżej 100 000 dolarów przed halvingiem Bitcoina w 2024 roku – i jest skłonny postawić milion, by to obstawić.

W rozmowie z 7 sierpnia na platformie X (dawniej znanej jako Twitter), Back zgodził się na zakład z pseudonimowym użytkownikiem X @Vikingobbitcoin, że Bitcoin osiągnie 100 000 dolarów do 31 marca 2024 roku. Vikingo twierdzi, że tak się nie stanie aż do 2025 roku.

Data zakładu przypada na około miesiąc przed halvingiem – który obecnie jest przewidywany na 26 kwietnia – ponieważ Back uważa, że cena „prawdopodobnie” osiągnie nowy historyczny szczyt wcześniej niż data faktycznego halvingu.

Zakłady dotyczące dramatycznego wzrostu ceny Bitcoina przyciągnęły ogromne sumy w przeszłości, takie jak milion dolarów założonych przez Balajiego Srinivasana na wzrost Bitcoina w ciągu 90 dni w marcu.

Cena Bitcoina - kup

Back był w przeszłości także optymistycznie nastawiony do Bitcoina, mówiąc w lutym, że Bitcoin może osiągnąć 10 milionów dolarów do szóstego halvingu w 2032 roku.

Tym razem Back faktycznie postawił swoje ciężko zarobione środki, by wesprzeć swoje najnowsze twierdzenie. Niestety, to milion satoshi, a nie dolarów amerykańskich. To tylko 290 dolarów w obecnych cenach (lub ponad 1 000 dolarów, jeśli przewidywanie Backa się spełni).

Przeczytaj również: Jak zarabiać na kryptowalutach?

Satoshi – „sat” w skrócie – to najmniejsza podzielna jednostka Bitcoina, i istnieje 100 milionów satoshi w jednym BTC.

Zatem to dość mały zakład dla Backa, biorąc pod uwagę, że jego wartość szacowana jest na coś między 50 a 300 milionów dolarów.

Pomimo niewielkiego zakładu, przyciągnął on kilka szyderczych odpowiedzi w reakcjach – ale wciąż odzwierciedla rosnący trend optymizmu co do ceny Bitcoina wśród komentatorów rynkowych i analityków przed nadchodzącym halvingiem w przyszłym roku.

Tymczasem w wywiadzie z 24 lutego dla Cointelegraph, Charles Edwards, założyciel Capriole Investments, powiedział, że nadchodzący halving sprawi, że Bitcoin stanie się „najtwardszym aktywem na świecie” i przewidział, że rynek jest już we wczesnych fazach nowego cyklu wzrostowego.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także