Cena Bitcoina: analitycy zalecają obserwacje w Październiku

cena-bitcoina-etf-btc

Inwestorzy w Bitcoin mogą się spodziewać emocjonującej podróży. Chociaż historia pokazuje, że Wrzesień zazwyczaj nie jest korzystny dla Bitcoina, dwóch analityków ETF zasugerowało, aby inwestorzy skierowali swój wzrok na połowę października jako na kolejne „ważne dni do obserwacji”.

cena-bitcoina-etf-btf

Zgodnie z danymi historycznymi, miesięczne zwroty Bitcoina były na minusie na koniec Września aż dziewięć razy w ciągu ostatnich 13 lat.

Popularny analityk kryptowalut, Will Clemente, poinformował swoich 689 000 obserwujących na Twitterze, że Wrzesień miał „najmniejszą liczbę miesięcy z pozytywnymi zwrotami” i jest na sześcioletniej passie z ujemnymi zwrotami.

Istnieje wiele innych czynników wskazujących na trudne czasy Września, w tym ostrzeżenie od portalu Material Indicators, że „pełne cofnięcie” zysków, które nastąpiły po zwycięstwie Grayscale nad SEC, jest prawdopodobnym scenariuszem dla największej kryptowaluty w przyszłości.

Cena Bitcoina, a przyszłość ETF

Patrząc jednak w przyszłość, analityk ETF z Bloomberga, James Seyffart, zwrócił się do inwestorów z prośbą, aby skierowali swój wzrok na połowę Października, która jest drugim terminem decyzyjnym dla SEC w przypadku siedmiu oczekujących ETF na rzecz Bitcoina na miejscu – w szczególności tych od BlackRock, Bitwise, Valkyrie, WisdomTree, VanEck, iShares i Invesco.

30 sierpnia Seyffart oraz jego kolega z Bloomberga, Eric Balchunas, oszacowali szanse na zatwierdzenie ETF na rzecz Bitcoina na miejscu do końca tego roku na 75%. Daty z połowy października byłyby ostatnimi terminami dla SEC, przynajmniej w 2023 roku.

Ponadto, Seyffart zauważył, że opóźnienia w najnowszej rundzie wniosków o ETF na rzecz Bitcoina były szeroko oczekiwane, i że byłby zaskoczony, gdyby zostały zatwierdzone w pierwszej rundzie terminów w ubiegłym tygodniu.

Po krótkotrwałym wzroście na wieść o sukcesie Grayscale, cena Bitcoina spadła o 4,5% w ciągu 24 godzin i, w chwili pisania tego artykułu, wynosiła 26 066 dolarów według danych z CoinGecko.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także