Byki Bitcoin chcą podnieść wartość kryptowaluty powyżej 45 000 USD

Bitcoin odzyskuje wsparcie na poziomie 44 000 USD, co skłania niektórych analityków do sugerowania zamykania pozycji długich, jednocześnie szukając zamknięcia powyżej 45 000 USD.

Nastroje wśród fanów kryptowalut zmieniły się w ostrożny optymizm 7 lutego, gdy bykom Bitcoina (BTC) udało się ponownie podnieść cenę powyżej linii wsparcia na 44 000 USD. Wszystko to dzięki kilku pozytywnym zmianom, w tym ogłoszeniu, że audytor „Big Four” KPMG dodał BTC i Ether (ETH) do swojego skarbca korporacyjnego.

Dane pokazują, że po oscylowaniu wokół 42 500 USD wczesnym rankiem 7 lutego, fala zakupów podniosła cenę BTC do poziomu 44 500 USD gdy handlowcy zajmujący pozycje krótkie starali się je zamknąć.

Nagły wzrost w BTC doprowadził do mnóstwa zwyżkowych proklamacji ze strony posiadaczy kryptowalut, podczas gdy bardziej doświadczeni inwestorzy, w tym pseudonimowy użytkownik Twittera Pentoshi, korzystają z tej okazji, aby zabezpieczyć pewne zyski i zmienić pozycję na to, co nadejdzie.

Handlowcy pozostają niedźwiedzi na BTC

Wgląd w to, jak aktywni handlowcy postrzegają ten ostatni ruch cenowy BTC zapewnił analityk Bitcoin i użytkownik Twittera Allen Au, który opublikował poniższą grafikę przedstawiającą, jak na rynki terminowe wpłynęła akcja cenowa z 7 lutego.

Jak pokazano na grafie, 71 milionów dolarów w krótkich pozycjach bitcoinów zostało zlikwidowanych w związku ze spadkiem otwartych pozycji, co, jak sugeruje Au, jest „krótkim uciskiem”, który „może nadal napędzać wzrost cen”. Wyjaśnił dalej:

„Wskaźniki finansowania wieczystych kontraktów terminowych są ujemne, pomimo przekroczenia BTC powyżej 44 000 USD. Handlowcy nadal nie zgadzają się na BTC.”

Au podkreślił kolejne główne poziomy oporu dla Bitcon na 44 500 $, 46 500 $ i 47 500 $.

45 000 $ sygnalizuje możliwe odwrócenie trendu.”

Spojrzenie na długoterminową akcję cenową Bitcoina przedstawił analityk kryptowalut i pseudonimowy użytkownik Twittera Sheldon the Sniper, który opublikował poniższy wykres pokazujący, że BTC wróciło do trendu wzrostowego, który trwa od końca 2020 roku.

Według CoinMarketCap ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 2,024 biliony dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 41,5%.