Bull run kryptowalut: Traderzy dzielą się swoimi planami na nadchodzące „tornado”

kantor-btc-bullrun-hossa

Miliony nowych inwestorów w krypto mogą wkrótce doświadczyć swojego pierwszego bull runu, a ci, którzy już to przeżyli, dzielą się, jak zamierzają się do tego przygotować.

kryptowaluty-kantor-bullrun

Szacuje się, że od końca 2021 roku ponad 130 milionów osób zapoznało się z kryptowalutami. Wielu inwestorów może wkrótce śledzić swój pierwszy bull run kryptowalut, niektórzy sugerują, że może to nastąpić już w 2024 roku.

Ci, którzy są nowi w świecie krypto, powinni wiedzieć, że rynek byka to „coś zupełnie innego, niż doświadczyliście wcześniej”, według Bena Simpsona, założyciela platformy edukacyjnej dotyczącej krypto, Collective Shift.

„To kompletny chaos. To po prostu tornado.” W sierpniu Cointelegraph rozmawiał z menedżerami funduszy hedgingowych, szefami działów badawczych firm zajmujących się aktywami cyfrowymi i innymi traderami krypto, aby dowiedzieć się, jak przygotowują się na nadchodzący rynek byka i jakie lekcje mogą przekazać nowicjuszom.

Wejdź i wyjdź

Simpson powiedział, że jednym z największych błędów, które popełniają nowi traderzy krypto, jest zbyt długie trzymanie swojego portfela kryptowalut – najczęściej spowodowane złapaniem się w euforię, że mogą zarobić więcej.

„W moim pierwszym cyklu nie miałem planu. Podążyłem za nim w górę i zjechałem całą drogę w dół w 2017 roku.” Zamiast tego Simpson powiedział, że pomocne dla inwestorów i traderów może być spisanie klarownego celu inwestycyjnego i zrozumienie, jakie aktywa znajdują się w ich portfelach – z ustaloną ceną sprzedaży dla każdego z nich.

Ustalenie twardych punktów wyjścia z rynku może zmniejszyć możliwość straty na inwestycji, ponieważ „gdy muzyka przestaje grać na rynku byka, zatrzymuje się naprawdę szybko”, powiedział Simpson.

Na ten sam temat, szef działu badawczego CoinShares, James Butterfill, powiedział Cointelegraph, że strategia średniej ważonej kosztem – okresowe małe zakupy aktywów lub sprzedaż posiadanych – może łagodzić zmienność kryptowalut, niezależnie od tego, czy jest to rynek byka czy niedźwiedzia.

„Wdrażanie strategii średniej ważonej kosztem może pomóc obniżyć średni koszt zakupu i zmniejszyć wpływ zmienności na portfel inwestora„, powiedział Butterfill.

kantor-btc

Unikaj memecoinów

CK Zheng, współzałożyciel i dyrektor ds. inwestycji w firmie zarządzania funduszem hedgingowym ZX Squared Capital, radzi inwestorom, aby przyjrzeli się bardziej ugruntowanym i rozpoznawalnym kryptowalutom, takim jak Bitcoin i Ether.

Butterfill argumentował, że Bitcoin zachowuje się podobnie do innych alternatywnych aktywów i ma „zaskakujące korzyści z dywersyfikacji, przewyższając aktywa takie jak złoto, towary czy nieruchomości.”

Tymczasem Deryck Graham, założyciel krypto funduszu hedgingowego Portal AM, radził, aby rozważyć zrównoważenie inwestycji pomiędzy spekulacyjnymi a dojrzałymi kryptowalutami.

Graham dodał, aby rozbić sektory inwestycyjne – takie jak warstwa 2 czy metawersum – i wybrać powiązane tokeny, unikając tych z „małym lub żadnym praktycznym zastosowaniem”, czyli memecoinów.

„Rozważ tokenomikę, ślad rekordów zespołu deweloperskiego, wielorybich inwestorów wchodzących i wychodzących, wielkość społeczności, momentum rynkowe i płynność”, dodał.

Znajdź temat

Główny analityk Matrixport i autor Crypto Titans, Markus Thielen, powiedział Cointelegraph, że Bitcoin „zawsze osiągał nowe szczyty” na rozwijającym się rynku, ale dodał, że nowe tematy napędzają nowe rynki byka – popierając pomysł inwestowania w nowe kryptowaluty zamiast tych z poprzedniego bull runu.

Przeczytaj również: Alchemy Pay z licencją w Arkansas

W tym samym czasie Simpson powiedział, że posiadanie inwestycji o wysokim przekonaniu pomoże w utrzymaniu celu, ponieważ większość nie będzie miała „szansy” na śledzenie portfela altcoinów.

„Rozmawiałem niedawno z gościem, który ma 80 altcoinów w swoim portfelu. Nie ma sposobu, aby indywidualny inwestor mógł śledzić i dokładnie wiedzieć, co robi 80 różnych monet w dowolnym momencie.”

Simpson, Zheng i Graham wszyscy ostrzegali przed nadmierną ekspozycją na krypto poprzez branie pożyczek do inwestowania na rynku, inwestowanie więcej, niż można sobie pozwolić na stracenie lub handel z wykorzystaniem dźwigni finansowej.

„Pozycja z dźwignią może prowadzić do całkowitej utraty kapitału, kiedy jest się na to najmniej przygotowanym”, powiedział Zheng. „Ważne jest, aby mieć mentalność inwestycyjną, a nie spekulacyjną.”

Simpson dodał, że ważne jest, aby znaleźć czas z dala od krypto i obserwowania rynków. Radził zarówno weteranom handlu, jak i nowicjuszom, aby dbali o swoje zdrowie psychiczne.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także