Zarząd Szanghaju podał do informacji publicznej plan wdrożenia technologii blockchain do nowego systemu płatności. Ambitne plany władz obejmują lata 2023-2025.
Nowa infrastruktura płatności ma objąć sektor usług publicznych, gospodarki oraz zarządzania miastem. Plany są bez wątpienia ambitnie, niemniej jednak to nie jedyne miasto w Chinach, które w ten sposób ukierunkowuje prace nad finansami, tak więc możemy się spodziewać fascynujących rezultatów.
Blockchain nie jedno ma oblicze
Usługi publiczne, zarządzanie czy usługi publiczne, każdy z tych sektorów wiąże się w przepływami środków płatniczych, a co za tym idzie metodą do ich udoskonalenia może być technologia blockchain. Blockchain kojarzony jest przede wszystkim z kryptowalutami, niemniej jednak na przestrzeni dwóch kolejnych lat Chiny mogą pokazać nam ogromne możliwości łańcucha bloków.
Przeczytaj również: Jak zarabiać na kryptowalutach? Yield Farming.
Chiny poprzez rozwój cyfrowej infrastruktury przyciągną spojrzenia całego świata w kolejnych latach, jednakże osoby zagłębione w tematykę technologii blockchain nie są zaskoczone planowanymi zmianami, albo wiem specjaliści ds. finansów z ponad 40 krajów jednogłośnie uznali, że łańcuch blogów będzie fundamentem dla ewolucji płatności na świecie już w najbliższych latach.
Blockchain nie tylko w Chinach
Należy pamiętać, że pomimo nabierającej tempa ewolucji, Chiny nie są jedyną potęgą, które pracują nad drożeniem tej technologii. Już w 2019 roku mówiło się o próbach stosowania łańcucha blokowego przez NATO szukające nowych rozwiązań dla logistyki wojskowej i zaopatrzenia. Oczywiście mówiąc o Chinach i USA nie możemy zapomnieć o Rosji, która również pracowała nad zdecentralizowaną księgowością oraz zastosowaniu blockchain w wykrywaniu cyberataków.