Bitcoin Rainbow Chart

bitcoin-rainbowchart-co-to

Bitcoin został wprowadzony w 2009 roku z powodu braku zaufania do tradycyjnego systemu finansowego i scentralizowanej kontroli nad pieniędzmi. Chociaż większość entuzjastów kryptowalut wierzy, że pewnego dnia może on zastąpić fizyczną gotówkę, kluczową cechą Bitcoina jest jego zmienność. Bitcoin jest dobrze znany ze swoich wahnięć cenowych i wysokiej codziennej zmienności, oraz znacznie zyskał na wartości od momentu pojawienia się na rynku kryptowalut w 2009 roku.

Od tamtej pory inwestorzy starali się znaleźć sposoby na zrozumienie zmienności Bitcoina i wykorzystanie tej informacji jako wskaźnika jego przyszłych cen. Choć praktycznie niemożliwym jest poleganie na naukowo udowodnionym sposobie na kupowanie lub sprzedawanie Bitcoina, istnieje kilka sposobów, aby lepiej zrozumieć jego zmienność i podejmować dobrze poinformowane decyzje inwestycyjne.

Tęczowe Wykresy Bitcoina udowodniły się jako jedna z takich metod efektywnego pomiaru zmian na rynku, danych, zmienności i długoterminowych ruchów cenowych, pomagając w podejmowaniu decyzji handlowych. W tym artykule opowiemy Ci, czym jest Bitcoin Rainbow Charts i jak z nich korzystać.

Bitcoin to The Moon

Bitcoin Rainbow Chart- czym jest?

Tęczowy Wykres Bitcoina to podstawowy wykres regresji logarytmicznej przedstawiający ewolucję ceny Bitcoina w ciągu czasu. Tęczowy Wykres Bitcoina składa się z kolorowych pasów, które wskazują, kiedy może nadejść czas na kupno, sprzedaż lub trzymanie Bitcoina. Dolną granicą tęczy jest kolor niebieski, wskazujący na spadek ceny Bitcoina, podczas gdy czerwony kolor to górna granica, oznaczająca wzrost cen.

Tęczowy Wykres jest narzędziem wyceny długoterminowej dla Bitcoina, które dostarcza perspektywy dotyczącej strategii inwestorów dotyczących kupowania lub sprzedawania Bitcoina na podstawie zaznaczonego sentymentu rynkowego na każdym etapie koloru tęczy.

Górne kolory Tęczowego Wykresu wskazują na rynkowy trend wzrostowy i doskonały moment dla strategicznych inwestorów do sprzedaży Bitcoina. Z kolei niższe kolory wskazują, że ogólny sentyment na rynku jest spadkowy, więc to doskonały czas na zakup większej ilości Bitcoina.

Bitcoin Rainbow Charts

Historia tęczowych wykresów Bitcoina

Pierwszy komponent Tęczowego Wykresu Bitcoina został stworzony w 2014 roku przez użytkownika Reddit o pseudonimie „azop” i opublikowany online. Został zaprojektowany w zabawny sposób, aby pokazać trend cenowy BTC na przestrzeni lat. Wykres był tak kolorowy i zadziwiająco dokładny, że nazwano go Tęczowym Wykresem Bitcoina.

W tym samym roku użytkownik forum Bitcoin Talk o pseudonimie „trolololo” wprowadził model regresji logarytmicznej, który wskazywał, że większość kryptowalut zmniejszała się lub zwiększała szybko na początku, zanim zwolniły z czasem. Ta regresja logarytmiczna została dodana do logarytmicznego wykresu BTC, nadając Tęczowemu Wykresowi Bitcoina krzywiznę. Krzywa najpierw gwałtownie wzrastała, zanim zaczęła się stopniowo wyrównywać.

Jak interpretować tęczowy wykres Bitcoina?

Podczas gdy Tęczowy Wykres Bitcoina nie może być narzędziem przewidywania, był ogólnie rzecz biorąc poprawny na przestrzeni historii BTC.

Tęczowy wykres cenowy składa się z dziewięciu oddzielnych pasm kolorów, takich jak:

Niebieski: BTC jest na wyprzedaży
Niebiesko-zielony: Strefa zakupu Zielony: Tania strefa akumulacji zakupów
Jasnozielony: Wciąż tanie
Żółty: Trzymać BTC
Jasnopomarańczowy: Czy to bańka?
Ciemnopomarańczowy: Intensyfikacja FOMO
Czerwony: Sprzedać BTC
Ciemnoczerwony: Maksymalny obszar bańki
.

Jak dokładny jest Tęczowy Wykres BTC? Tęczowy Wykres Bitcoina oparty jest na najnowszych danych i umożliwia porównywanie wskaźników przyjęcia, tempa i stabilnej ceny w przyszłości, jednak linie regresji są zazwyczaj rysowane w długim okresie czasu. Dlatego nie muszą być często dostosowywane i nie można ich stosować do krótkoterminowych prognoz. Linie w wykresie regresji logarytmicznej są rysowane na podstawie niższych i wyższych cen rynkowych, ale jeśli cena jest zawarta w środku tych granic, staje się to bardzo niewiarygodne.

Jednak Tęczowy Wykres ma wiele cech przewidujących przyszłe wyniki dla ceny BTC. Przeszłe ruchy cen Bitcoina wskazują, że za każdym razem, gdy miał miejsce halving Bitcoina, cena była korygowana w górę do obszaru Ciemnoczerwonego. Ostatni halving Bitcoina miał miejsce 11 maja 2022 roku, a cena przeniosła się do strefy Ciemnopomarańczowej, oznaczając FOMO i czas na sprzedaż. Biorąc pod uwagę, że kolejny halving Bitcoina ma się odbyć w połowie 2024 roku, istotne jest śledzenie przyszłych prognoz i wykorzystywanie tych danych do wejścia lub wyjścia z transakcji w odpowiednim momencie.

Wskazówka: Halving Bitcoina oznacza zmniejszenie tempa wprowadzania nowych Bitcoinów na rynek, co spowalnia inflację samego Bitcoina.

Dodatkowo, Tęczowy Wykres jest zastosowalny do innych kryptowalut, czyli Tęczowy Wykres Ethereum może być używany do uzyskania wglądu w cenę Ethereuma przez inwestorów ETH.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także