Bitcoin na celowniku inwestorów

Bitcoin cena

Produkty inwestycyjne związane z Bitcoinem w ciągu ostatnich dwóch tygodni zanotowały napływ środków w wysokości 310,6 miliona dolarów.

Notowania bitcoina

Bitcoin (BTC), notowany po kursie 30 978 dolarów, był „głównym celem” instytucjonalnych inwestorów przez ostatnie dwa tygodnie, jak podaje CoinShares. Kryptowaluta ta nadal osiąga nowe maksima w 2023 roku.

W raporcie z 3 lipca, opracowanym przez Jamesa Butterfilla, szefa działu badań CoinShares, analityk zauważył, że produkty związane z Bitcoinem zanotowały napływ środków w wysokości 310,6 miliona dolarów w ciągu ostatnich dwóch tygodni, co stanowi zdecydowaną większość napływu do produktów kryptowalutowych.

„Bitcoin pozostał głównym celem inwestorów, a napływ środków z ostatnich dwóch tygodni stanowi 98% wszystkich przepływów aktywów cyfrowych” – powiedział Butterfill.

bitcoin kantor Binance

Odwrócenie trendu

Ostatnie dwa tygodnie to odwrócenie trendu po dziewięciu kolejnych tygodniach odpływów środków. Produkty krótkoterminowe związane z Bitcoinem zanotowały również niewielki odpływ środków w wysokości 0,9 miliona dolarów w ciągu ostatniego tygodnia.

Jest to drugi raz w tym roku, kiedy produkty związane z Bitcoinem stanowią 98% napływu do produktów inwestycyjnych związanych z kryptowalutami, i to w czasie wzrostu ceny Bitcoina i jego dominacji.

Większość tego wzrostu przypisuje się zgłoszeniu BlackRock o wprowadzenie spotowego ETF-a na Bitcoinie z 15 czerwca, po którym nastąpiły podobne zgłoszenia ze strony Fidelity, Invesco, Wisdom Tree i Valkyrie.

kantor-bitcoin

Od czasu zgłoszeń cena Bitcoina wzrosła o 25,2% do poziomu 31 131 dolarów w momencie pisania artykułu. Dominacja Bitcoina – czyli wskaźnik jego kapitalizacji rynkowej w odniesieniu do całkowitej kapitalizacji rynku wszystkich kryptowalut – wzrosła do 51,46%, zgodnie z danymi.

Tymczasem w zeszłym tygodniu napływ środków do produktów inwestycyjnych związanych z Ethereum wyniósł 2,7 miliona dolarów, co oznacza drugi tydzień napływów po długim okresie odpływów.

Związane z tym: Dlaczego zatwierdzenie ETF-a na Bitcoinie może spowodować falę sprzedaży o wartości 18 miliardów dolarów.

Przeczytaj również: Day trading vs. Inwestowanie

W rozmowie z Cointelegraph 26 czerwca, dyrektor generalny Fireblocks, Michael Shaulov, stwierdził, że instytucjonalni inwestorzy wykazują „spore zainteresowanie” głównymi aktywami, takimi jak Bitcoin i Ethereum (ETH), ale mniej zainteresowania wykazują w przypadku innych kryptowalut.

„Narracja wokół Ethereum polega na przekonaniu, że przyszłe ekosystemy tokenizacji będą oparte na maszynie wirtualnej Ethereum (EVM). Jeśli tak będzie, to Ethereum odgrywać będzie kluczową rolę jako narzędzie” – powiedział Shaulov. Stwierdził także, że narracja wokół Bitcoina jest mniej konkretna, ale większość inwestorów uważa posiadanie tej kryptowaluty za konieczne.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także