Bitcoin, czy warto? Poznaj 3 powody!

bitcoin-czy-warto

Bitcoin, czy warto? To pytanie zadał sobie chyba każdy człowiek myślący o tym jak zabezpieczyć przyszłość swoja lub swoich potomnych. Ta popularna kryptowaluta to prawdziwy rewolucjonista nie jednego portfela, a jednocześnie nie lada zagadka dla osób nie zaznajomionych z tematyką finansów.

W tym artykule przedstawimy 3 najważniejsze zalety BTC, przez które powinieneś go kupić!

Ograniczona podaż

Największym problemem walut FIAT takich jak, np. polski złoty czy dolar jest możliwość ciągłego dodruku napędzającego inflację. Jeśli rząd wybranego kraju będzie potrzebować więcej gotówki to mydlenia oczu, nic nie stoi na przeszkodzie żeby dodrukować pieniądze. Takie działania bezapelacyjnie pozbawiają walutę wartości. Jeśli możemy wyprodukować nieskończoną ilość banknotów powodując inflację, utratę ich wartości, to czy warto trzymać w nich swoje oszczędności?

Zdecydowanym przeciwieństwem tego systemu Bitcoin. Jego idea polega na ograniczonej podaży do 21 milionów sztuk na całym świecie. Dzięki temu typu rozwiązaniu Bitcoin jest całkowicie deflacyjny. Oznacza to dla nas, że ulokowanie oszczędności w tej kryptowalucie jest dla nas niemalże gwarancją na uniemożliwienie utraty wartości naszych środków. Przeciwnie, gdy waluty FIAT słabną, nasze ograniczone podażowo kryptowaluty rosną w siłę.

kantor-bitcoin

Bitcoin, czy warto? Tak, dzięki niezależności!

Obecnie żyjemy w czasach, w których silnie usytuowani ludzie na świecie chcieliby kontrolować swoich obywateli, a przede wszystkim ich finanse. Bitcoin jest jedną z najsilniejszych tarcz przed tego typu utratą wolności. Aktualnie bank w ramach kontroli, bez ostrzeżenia, może zablokować Twoje wszystkie pieniądze pozostawiając Cię bez środków do życia.

W przypadku kryptowalut sprawa ma się zupełnie inaczej. Twój prywatny portfel kryptowalut jest Twoim własnym bankiem. Ty i tylko Ty masz kontrolę nad swoimi środkami, a zatrzymanie ich bądź wykradzenie z konta jest praktycznie niemożliwe przy zachowaniu norm bezpieczeństwa. Własność ciężko zarobionych pieniędzy powinna być czymś oczywistym i właśnie ona często skłania ludzi to postawienia na krypto.

Wolność i anonimowość

Ostatni i zaraz najważniejszy w naszej opinii powód, dla którego ludzie powinni postawić na kryptowaluty to pełna wolność i anonimowość. Transakcje zawierany przy użyciu dowolnej kryptowaluty są w 100% anonimowe, a co za tym idzie wypracowane przez nas pieniądze nie podlegają niczyjej kontroli.

Przeczytaj również: Jak kupić Bitcoina?

Bitcoin to w pełni wolnorynkowe aktywo cyfrowe, które sprawia, że posługując się nim nie podlegasz kontroli. Takie rozwiązanie wspiera przedsiębiorczość, która nie powinna być blokowana przez żaden rząd.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także
bitcoin-trader

Bitcoin Trader – opinie

W dobie rosnącego zainteresowania kryptowalutami, na usta internautów pcha się nieustannie to samo wyrażenie- trading. Trading lub lub inaczej inwestowanie w aktywa kojarzone jest z

Czytaj więcej »