Binance zwalnia ludzi?

Binance

CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ), potwierdził, że jego giełda zwalnia pracowników, ale powiedział, że podane w mediach liczby są „znacznie przesadzone”.

Binance potwierdza zwolnienia

„W miarę jak ciągle dążymy do zwiększenia gęstości talentów, dochodzi do niezdrowych zwolnień” – napisał CZ w tweecie w ten weekend, dodając „Takie sytuacje mają miejsce w każdej firmie.”

Tweet szefa Binance pojawił się po tym, jak w piątek Wall Street Journal podał, że giełda zwalnia „ponad 1 000 pracowników”, z możliwością zwolnienia aż jednej trzeciej swojej siły roboczej.

Według raportu WSJ, Binance zatrudniała około 8000 osób przed najnowszą rundą zwolnień.

W swoim tweecie CZ powiedział, że liczba zwolnionych pracowników podana w mediach jest „znacznie przesadzona” i nazwał te informacje „FUD”, co oznacza „strach, niepewność i wątpliwości”.

„Dalej rekrutujemy nowych pracowników” – dodał.

bitcoin kantor Binance

Binance zaskakuje społeczność

Wiadomość o zwolnieniach w Binance była niespodzianką dla większości społeczności kryptowalut, biorąc pod uwagę, że Binance miała reputację jednego z najbardziej finansowo silnych graczy w branży. CZ wielokrotnie w przeszłości powtarzał, że Binance wykorzystuje spadki rynku jako okazję do zatrudniania nowych pracowników i budowania produktów.

Na przykład podczas przemówienia na Web Summit w Lizbonie pod koniec zeszłego roku zauważył, że „w spadkowym rynku łatwiej jest rekrutować talenty”, dodając „teraz łatwo jest zatrudniać ludzi i rosnąć”.

Przeczytaj również: Czym są Air Dropy?

Ale mimo tych obietnic, teraz wydaje się jasne, że nawet Binance – być może najbardziej zasobna giełda w branży – w końcu została zmuszona do podążania za konkurentami i zmniejszenia swojej działalności, aby dostosować się do nowej rzeczywistości.

Binance świętowała w piątek swoje szóste urodziny, tego samego dnia, kiedy pojawił się artykuł Wall Street Journal.

„[…] nie możemy się doczekać tego, co przyniesie przyszłość” – napisała giełda na Twitterze, aby uczcić tę okazję.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także