Binance sprzedało USDC w zamian za BTC i ETH po upadku banku Silvergate: raport PoR

Binance rezerwy

Giełda kryptowalut Binance opublikowała swoje najnowsze sprawozdanie z rezerw (PoR) 1 sierpnia, udostępniając przejrzystość co do swoich rezerw kryptowalut. Jednak przemieszczenie rezerw USDC w momencie upadku Silvergte zwróciło uwagę wielu osób i stało się tematem dyskusji na platformie X (dawniej znanej jako Twitter).

Najnowsza kontrola rezerw wskazuje, że Binance posiada znacznie więcej kryptowalut i gotówki niż wystarczająco, aby pokryć środki użytkowników. Stosunek sald netto Binance do sald netto jego klientów wynosi ponad 100% dla wszystkich jego aktywów, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

Binance rezerwy

Binance zaczęło konwertować USDC klientów na BUSD we wrześniu wewnętrznie, ale wtedy również miało znaczną ilość USDC w swoich rezerwach. Dane on-chain sugerują, że zaraz po upadku Silvergate 12 marca, Binance zaczęło konwertować swoje rezerwy USDC na Bitcoina (BTC) i Ether (ETH).

Analityk on-chain Aleksandar Djakovic z Twittera zauważył, że Binance zakupiło około 100 000 BTC i 550 000 ETH między 12 marca a 1 maja, co łącznie daje około 3,5 miliarda dolarów, tę samą kwotę, której nadwyżki miało w USDC.

Binance nie odpowiedziało na prośby Cointelegrapha o komentarz w chwili pisania tego artykułu.

Biance na językach

Rewelacje dotyczące rezerw USDC Binance stały się gorącym tematem, zwłaszcza po tym, jak dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, zauważył podczas spotkania związanej z wynikami finansowymi za drugi kwartał firmy, że Binance sprzedało USDC w zamian za inną stabilną kryptowalutę.

Przeczytaj również: Jak zarabiać na kryptowalutach?

PoR stało się popularnym sposobem, dzięki któremu giełdy kryptowalut mogą potwierdzać swoje rezerwy i udostępniać je publicznie jako formę przejrzystości po upadku giełdy kryptowalut FTX. Wezwania do większej przejrzystości w ekosystemie kryptowalut rosły po tym, jak FTX stało się sparaliżowane pomimo twierdzeń założycieli, że jego sytuacja finansowa była dobrze zrównoważona, aż do jego upadku w listopadzie 2022 roku.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także