Binance przerywa ciszę w obliczu zawirowań regulacji

Binance kryptowaluty

Mimo długiej historii pozostającej z dala od światła reflektorów, współzałożycielka Binance i wysoka kadra zarządzająca, Yi He, wreszcie zabiera głos w momencie, gdy dwoje głównych regulatorów rynku w Stanach Zjednoczonych pozwało jej firmę.

kantor-btc

Binance – wzór zgodności z regulacjami

W wywiadzie udzielonym Bloombergsowi w zeszłym miesiącu w Dubaju argumentowała, że Binance jest większym sojusznikiem dla przestrzegania regulacji niż praktycznie jakakolwiek inna firma w globalnej branży kryptowalut.

„Jeśli rzeczywiście poświęciliby czas na zrozumienie naszej branży, zobaczyliby, że jeśli Binance nie jest zgodne, to praktycznie żadna inna globalna platforma handlowa ani firma zagraniczna nie jest” – powiedziała.

Komentarze He pojawiły się dwa miesiące po pozwaniem jej giełdy przez Commodities and Futures Trading Commission (CFTC), tuż przed kolejnym przypadkiem ze strony Securities and Exchange Commission (SEC) w tym miesiącu.

W obu pozwach mówi się, że Binance prowadziło formy manipulacji rynkowej, jednocześnie w tajemnicy obsługując klientów w Stanach Zjednoczonych z zagranicznej platformy.

Mimo długiej listy oskarżeń współzałożycielka szanuje postawę regulatorów. „Rozumiem, że ogólnym zamiarem regulacji jest ochrona inwestorów” – powiedziała.

Binance obsługuje ponad połowę globalnego wolumenu handlu kryptowalutami, jednak wiele operacji firmy jest owiane tajemnicą, począwszy od struktury własnościowej aż po kondycję finansową.

Mimo to He twierdzi, że Binance jest bardziej przejrzyste, niż twierdzą krytycy, i współpracuje z amerykańskimi regulatorami – choć władze w Waszyngtonie podważyły to. Nie zgodziła się odnieść do zarzutów, że twórcy rynku powiązani z CEO Binance, Changpengiem Zhao (CZ), sztucznie zwiększali wolumeny tokenów na Binance lub że giełda łączyła aktywa klientów.

Binance

Binance, kim w nim jest Yi He?

Yi He to była chińska prezenterka telewizyjna, która pierwszy raz zadebiutowała na scenie giełdy kryptowalut pracując w OKCoin w 2014 roku. Tam zatrudniła CZ jako dyrektora technicznego, który później poprosił ją o zostanie konsultantką dla Binance w 2017 roku i przepisanie części białej księgi firmy.

[CZ] „sprowadzenie mnie do Binance opiera się na osiągnięciach, które już osiągnęłam” – wyjaśniła.

Przeczytaj również: Gdzie kupić kryptowaluty?

Obecnie nadzoruje wielomiliardowy fundusz inwestycyjny Binance Labs, który wspiera projekty takie jak zdecentralizowany system udostępniania plików BitTorrent oraz gra oparta na technologii blockchain Axie Infinity. Była również zaangażowana w rozwój BNB Chain, platformy Binance, oraz nadzorowała przejęcie CoinMarketCap, tracker’a cen kryptowalut.

Podczas gdy udział Yi He w firmie nie jest ujawniony, wiadomo, że dzieli ogromne bogactwo z CZ, którego wartość majątku szacuje się na około 29 miliardów dolarów.

Udostępnij
Spis treści

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz bezpiecznie w kantorach To The Moon

Przejdź do kontaktu →
Zobacz także